Ogłoszenia - 25.12.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 25.12.2021 r. – Żmigród – Boże Narodzenie –

 

 „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką;” [Iz 9,1].

Te słowa proroka Izajasza spełniły się w czasie betlejemskiej nocy, gdy Bóg stał się Człowiekiem. Pasterze i Mędrcy ze Wschodu mogli jako pierwsi zobaczyć Jezusa narodzonego z Maryi. Dziś światłość nocy betlejemskiej oświeca miliony serc na całym świecie. W świętym czasie szczególnej łaski, sercem i modlitwą łączymy się z Wami, drodzy Parafianie i Goście. W dniu, w którym trzymając w rękach biały opłatek wspominamy narodzenie Syna Bożego, życzymy Wam, abyście z ufnością przyjęli Go do Waszych serc. Niech Boże Dziecię błogosławi każdej rodzinie naszej parafii. Pragniemy również serdecznie podziękować za wszelkie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

1.     Szczególne podziękowanie składamy Panu Janowi Serniak ze Żmigródka za przekazanie choinek, które stały się dekoracją naszej świątyni podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła do świąt Bożego Narodzenia: S. Krystynie, ks. Jerzemu, wszystkim pracownikom kościoła i plebanii, Ministrantom Seniorom, oraz  Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy naszemu parafialnemu chórowi Magnifikact wraz z Panią dyrygent Agnieszką Kret, zespołowi Adonai za koncert kolęd przed Pasterką. Pragniemy serdecznie podziękować na ręce Dyrektora Żmigrodzkiego Domu Kultury Pana Roberta Grabkowskiego za przeprowadzenie transmisji internetowej koncertu i Mszy św. Pasterskiej.

2.     Przeżywamy I Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. odprawimy o godz. 9.00, 10.30, 11.45, 13.00 i 18.30, a w kościołach filialnych według porządku niedzielnego.

3.     Jutro, 26.12 obchodzimy w Kościele Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

4.     W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną nie odbędzie się w tym roku tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Natomiast każdego dnia, t. j. od 03 stycznia 2022 r.,  według ustalonej kolejności podanej w ogłoszeniach  duszpasterskich, odprawiana będzie Msza św. kolędowa w intencji: „ O łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok dla mieszkańców danej ulicy”, podczas której poświęcona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo.  Istnieje również możliwość indywidualnego, kolędowego spotkania w domach po wcześniejszym pisemnym zaproszeniu zgłoszonym w kancelarii parafialnej, zakrystii lub do skarbony, do 30 grudnia b.r. Formularze -  zaproszenia znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za wsparcie modlitewne i materialne naszych kościołów, poprzez składane i przelewane ofiary na konto naszej parafii. Bóg zapłać.

5.     Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, literaturę religijną oraz kalendarze na nowy rok.

6.     Miłosierdziu Bożemu polecamy: Ś.P. Stefana Jaworskiego, Ś.P. Marię – Annę Tonderys, Ś.P. Reginę Stefaniak, Ś.P. Ewę Kwiecień, Ś.P. Grażynę Grębowską, Ś.P. Feliksę Kunicką, Ś.P. Bartłomieja Gągorowskiego, Ś.P. Sławomira Kowalewskiego, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.