Ogłoszenia - 01.01.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 01.01.2022 r.

 – Żmigród – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki –

 

1.     Rozpoczynając Nowy Rok Pański 2022 pragniemy wszystkim Parafianom i Gościom złożyć nasze serdeczne życzenia wraz z zapewnieniem o modlitwie. Chcemy je wyrazić słowami Pisma św.: ”Niech Pan Was błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni swe oblicze nad Wami. Niech Was obdarzy swoją łaską. Niech zwróci ku Wam swe oblicze i niech Was obdarzy pokojem”. Dzisiaj, 01.01 przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. odprawiamy wg porządku niedzielnego.

2.     W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną nie odbędzie się w tym roku tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Natomiast każdego dnia, t. j. od 03 stycznia 2022 r.,  według ustalonej kolejności podanej w ogłoszeniach  duszpasterskich, odprawiana będzie Msza św. kolędowa w intencji: „ O łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok dla mieszkańców danej ulicy”, podczas której pobłogosławiona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo.

Plan Mszy św. kolędowych odprawianych o godz. 18.30 w najbliższym czasie jest następujący:

- 03 stycznia ( poniedziałek): Nowe Domy, Grądzik, Marzęcino, oraz Węglewo.

- 04 stycznia ( wtorek): Żmigródek.

- 05 stycznia (środa): Żmigród, ul. Morelowa, Czereśniowa, Poziomkowa i Kwiatowa.

- 07 stycznia ( piątek): ul. Przemysłowa, Kmicica, Zagłoby, Słowackiego, Obornicka, Dębowa, Prusa, Podbipięty, Miłosza,  Reymonta, Szymborskiej, Orzeszkowej.

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zakończą się prace nad czwartym etapem czyli odtworzeniem pierwotnego wyglądu części nawy bocznej południowej.  Za złożone ofiary podczas Mszy św. kolędowej składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.     W czwartek 06.01  obchodzimy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Uroczystość Trzech Króli. Dawnym polskim zwyczajem święcone są: kadzidło i kreda, które będzie można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary przeznaczone będą na cele Liturgicznej Służby Ołtarza. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego.

4.     Również w czwartek 06.01 po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Pani Marii Królickiej - Czechowskiej -  wybitnej śpiewaczki, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej we Wrocławiu, oraz Magdy Bigoś – śpiewaczki operowej,  absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem Starosty Trzebnickiego Pani Małgorzaty Matusiak.

5.     W piątek 07.01 przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.30.

6.     W przyszła niedzielę 09.01 obchodzić będziemy w Kościele Święto Chrztu Pańskiego.

7.     Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.

8.     Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Helenę Łopusińską, Ś.P. Kacpra Przybylskiego, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.