Ogłoszenia - 02.01.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 02.01.2022 r. – Żmigród – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim -

 1.     W czwartek 06.01  obchodzimy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Uroczystość Trzech Króli. Dawnym polskim zwyczajem święcone są: kadzidło i kreda, które będzie można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary przeznaczone będą na cele Liturgicznej Służby Ołtarza. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego.

 

2.     Dziś  06.01 po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Pani Marii Królickiej - Czechowskiej -  wybitnej śpiewaczki, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej we Wrocławiu, oraz Magdy Bigoś – śpiewaczki operowej,  absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem Starosty Trzebnickiego Pani Małgorzaty Matusiak.

 

3.     W piątek 07.01 przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.30.

 

4.     W przyszłą II niedzielę miesiąca, obchodzić będziemy w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego, ofiary złożone na tace przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej świątyni, oraz na dalsze przewidziane inwestycje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5.     W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną nie odbędzie się w tym roku tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Natomiast każdego dnia, t. j. od 02 stycznia 2021 r.,  według ustalonej kolejności podanej w ogłoszeniach  duszpasterskich, odprawiana będzie Msza św. kolędowa w intencji: „ O łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok dla mieszkańców danej ulicy”, podczas której poświęcona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo.

 

Plan Mszy św. kolędowych odprawianych o godz. 18.30 w najbliższym czasie jest następujący:

- 03 stycznia ( poniedziałek): Nowe Domy, Grądzik, Marzęcino, oraz Węglewo.

- 04 stycznia ( wtorek): Żmigródek.

- 05 stycznia (środa): Żmigród, ul. Morelowa, Czereśniowa, Poziomkowa i Kwiatowa.

- 07 stycznia ( piątek): ul. Przemysłowa, Kmicica, Zagłoby, Słowackiego, Obornicka, Dębowa, Prusa, Podbipięty, Miłosza,  Reymonta, Szymborskiej, Orzeszkowej.

 

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zakończą się prace nad czwartym etapem czyli odtworzeniem pierwotnego wyglądu nawy bocznej południowej.  Za złożone ofiary podczas Mszy św. kolędowej składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

6.     Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.