Ogłoszenia - 06.01.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 06.01.2022 r. – Żmigród – Uroczystość Objawienia Pańskiego -

 1.     Obchodzimy dziś w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Uroczystość Trzech Króli. Dawnym polskim zwyczajem poświęcimy: kadzidło i kreda, które będzie można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary przeznaczone będą na cele Liturgicznej Służby Ołtarza. Msze św. w dniu dzisiejszym według porządku niedzielnego.

 

2.     Również dziś po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy serdecznie na koncert kolęd w wykonaniu Pani Marii Królickiej - Czechowskiej -  wybitnej śpiewaczki, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej we Wrocławiu, oraz Magdy Bigoś – śpiewaczki operowej,  absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem Starosty Trzebnickiego Pani Małgorzaty Matusiak.

 

3.     Jutro 07.01 przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.30.

 

4.     W najbliższą niedzielę, obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Chrztu Pańskiego. Jest to jednocześnie II niedziela miesiąca, ofiary złożone na tace przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej świątyni, oraz na dalsze przewidziane inwestycje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5.     W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną nie odbędzie się w tym roku tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Natomiast każdego dnia, t. j. od 02 stycznia 2021 r.,  według ustalonej kolejności podanej w ogłoszeniach  duszpasterskich, odprawiana będzie Msza św. kolędowa w intencji: „ O łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok dla mieszkańców danej ulicy”, podczas której pobłogosławiona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo.

 

W dniu jutrzejszym 07 stycznia zapraszamy na Msze św. kolędową mieszkańców ulic:  Przemysłowej, Kmicica, Zagłoby, Słowackiego, Obornickiej, Dębowej, Prusa, Podbipięty, Miłosza,  Reymonta, Szymborskiej, Orzeszkowej.

 

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zakończą się prace nad czwartym etapem czyli odtworzeniem pierwotnego wyglądu nawy bocznej południowej.  Za złożone ofiary podczas Mszy św. kolędowej składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

6.     Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.