INFORMACJA O ZASADACH UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ I SAKRAMENCIE POKUTY

INFORMACJA

 O ZASADACH UCZESTNICTWA

WE MSZY ŚWIĘTEJ I SAKRAMENCIE POKUTY

 

Zgodnie z nowymi zasadami ogłoszonymi przez Ministerstwo Zdrowia w związku z epidemią koronawirusa,( czyli 1 osobą na 15 mkw.),  od poniedziałku 11 maja b.r. w naszej parafialnej świątyni podczas Mszy św. może jednocześnie przebywać 60 osób.

Na Msze św.:

- w tygodniu ( godz. 08.00 i 18.30 )

- w niedzielę w kościel parafialnym: (  godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 – transmisja internetowa, i 18.30.

- w niedzielę w kościołach filialnych: w Borku godz. 8.00, w Borzęcinie godz. 9.30, w Bychowie godz. 11.00 i Kliszkowicach godz. 12.15).

 Na Eucharystię zapraszamy przede wszystkim osoby zamawiające intencje Mszy św. wraz z rodzinami. Jednocześnie informujemy, że Msze św. sprawowane będą z udziałem wiernych według następujących zasad:

1.      Kapłani przed rozpoczęciem liturgii dokładnie myją i dezynfekują dłonie. Nie muszą zakładać na czas liturgii maseczek ochronnych z powodu dużej odległości od uczestników Mszy św.

2.      Uczestnik Mszy św. obowiązkowo zakłada maseczkę i rękawiczki ochronne.

3.      Rezygnujemy z napełniania i używania wody święconej w kościelnych kropielnicach.

4.      W przedsionku kościoła można dokonać dezynfekcji dłoni, oraz pobrać ochronne rękawiczki. Następnie pobieramy karteczkę z numerem ławki w której będziemy uczestniczyli we Mszy św. z zachowaniem co najmniej 2m odległości od innej osoby.

5.      Przypominamy, że limit osób w naszej świątyni wynosi 60 osób.

6.      Po wyczerpaniu limitu, 61 osoba i następne mogą uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła z zachowaniem odpowiedniej odległości 2 m. Na zewnątrz kościoła uruchomione będzie nagłośnienie.

7.      Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.

8.      Szacunek Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.

9.      Do Sakramentu Spowiedzi możemy przystąpić w lewym, bocznym wejściu kościoła wchodząc od zewnątrz. Należy podczas spowiedzi mieć założoną maseczkę i zachować bezpieczną odległość od spowiednika.

10.  Do Komunii św. przystępujemy z zachowaniem wymaganej odległości, w maseczkach,  po uprzednim odkażeniu dłoni płynem, który należy mieć ze sobą. Następnie nie zdejmując maseczki podchodzimy do ołtarza trzymając skrzyżowane dłonie na które przyjmójemy Komunie św. Po otrzymaniu Komunii św. odchodzimy na bok, odchylamy maseczkę, aby z szacunkiem spożyć Ciało Chrystusa. Przypominamy, że możemy przyjąć Komunie św. w sposób duchowy poprzez modlitewną jedność z Bogiem.

11.  Dziękujemy za wyrozumiałość i odpowiedzialne uczestnictwo we Mszy Świętej.

Remont Dachu Kościoła

dach 1
dach 2
dach 3