OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9.06.2024 r. – IX Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które są przeznaczone na prace konserwatorskie w naszej świątyni. W liturgii wspominamy we wtorek św. Barnaby Apostoła; w czwartek św. Antoniego z Padwy; w piątek bł. Michała Kozala bpa i męczennika. W sobotę wspomnienie.

2. W czwartek zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała wszystkim, którzy każdego dnia uwielbiali Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie przez uczestnictwo w Mszy św. i procesji z serca dziękujemy za piękne świadectwo wiary, dziękuję młodzieży niosącej Sztandar, osobom niosącym różaniec i przede wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiaty. Niech Pan Jezus wysłucha wszystkie Wasze modlitwy. Bardzo dziękuję młodzieży bierzmowanej, która podczas procesji w czasie wizytacji niosła baldachim.

3. Przez cały miesiąc czerwiec będziemy modlimy się litanią do NSPJ codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej. W najbliższa środę 13 czerwca nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.

4. Bardzo dziękujemy parafianom za to, że mając możliwość i czas wzięli udział w spotkaniu i modlitwie podczas wizytacji naszej parafii przez następcę apostołów ks. bpa Jacka Kicińskiego. Dziękujemy za obecność podczas spotkania i modlitwy w kaplicach i kościele filialnym, oraz przedstawicielom grup parafialny obecnych na spotkaniu.
Podziękowania kierujemy do chóru MAGNIFIKAT i p. Agnieszki za śpiew podczas Eucharystii. Dziękuję ks. Grzegorzowi i p. Monice Bagińskiej za przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz za przygotowanie liturgii podczas której młodzież otrzymała ten sakrament.

5. Papieski Wydział Teologiczny zaprasza na 2 letnie: „Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Nauk o Rodzinie”. Dokładne informacje znajdują się na plakacie w gablocie.

6. APOSTOLAT MARYJNY serdecznie zapraszamy – jak co roku w tym czasie – na pielgrzymkę na Jasną Górę, koszt 100 zł. Wyjazd 27.07.2024 r. o godz. 6.00 spod wieży ciśnień.
Dokładne informacje znajdziemy na plakacie w gablocie.

7. Ze względu na prace konserwatorskie stoisko z artykułami i literaturą religijną będzie nieczynne do października. Tygodnik Gość Niedzielny będzie do odbioru w zakrystii.

8. Intencja Mszy św. mieszkańców ulicy Rybackiej i Lipowej, którzy budowli i przystroili ołtarz III będzie sprawowana 05.08.2024 r. o godz. 18.30.

Intencja Mszy św. Stowarzyszeń i grup, które budowały i przystroiły ołtarz IV będzie sprawowana 07.08.2024 r. o godz. 18.30.Dziękujemy również za ofiary złożone przy tej
okazji na potrzeby naszej świątyni.

9.06.2024 r. – IX Niedziela Zwykła

PODZIĘKOWANIA

Dziękując Panu Bogu w Trójcy Jedynemu za łaskę Eucharystii, jeszcze raz chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim którzy uczestniczyli w przygotowaniu procesji i w niej uczestniczyli dając w ten sposób piękne świadectwo naszej wiary.

Serdeczne podziękowanie dla wszystkich Strażaków i Policji Żmigrodzkiej  zabezpieczających naszą procesję oraz dyskretnie czuwającej służbie medycznej.
Niech Pan Bóg błogosławi Wam w życiu zawodowym i osobistym. Podziękowania dla Pana Dyrektora Domu Kultury i Panom którzy nagłaśniali naszą procesję oraz pani organistce Agnieszce, która prowadziła śpiew oraz chórowi MAGNIFICAT.
Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Uroczystości Bożego Ciała, panu kościelnemu Krzysztofowi, oraz księżom i siostrom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom i młodzieży Maryjnej. Dziękujemy dzieciom z klasy 3 i 4 w strojach komunijnych, dzieciom sypiącym kwiaty, siostrze Marii, ks. Jerzemu i paniom katechetkom oraz rodzicom za opiekę nad nimi.

Osobne podziękowanie kierujemy do wszystkich niosących podczas procesji sztandary, feretrony, ministrantom seniorom niosącym baldachim. Nadleśnictwu w Żmigrodzie i tym którzy przywieźli drzewka którymi przystroiliśmy ołtarze. Dziękuję wszystkim którzy przystroili swoje domy i drogę procesji. Dziękuję również za  przeparkowanie samochodów na czas procesji. Moje podziękowania kieruję do Was drodzy bracia i siostry w Chrystusie, ze waszą żywą wiarę i świadectwo przynależności do Chrystusa. Szczególne podziękowania chcemy skierować wobec wszystkich osób, które zaangażowały się w przygotowanie ołtarzy: pierwszy mieszkańcy z ulic Batorego i Kwiatowej; drugiego mieszkańcy z ul.  Poznańskiej, Kolejowej oraz Młodzieży i Dzieciom ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi; trzeciego mieszkańcom z ul. Rybackiej i Lipowej; czwarty grupom działającym przy naszej parafii: Żywemu Różańcowi, Stowarzyszeniu Cudownego Medalika oraz Stowarzyszeniu Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, Rodzinie Radia Maryja – Bóg zapłać.

Dziękujemy mieszkańcom ulic którzy nie budowali ołtarzy ale złożyli się i zakupili do ołtarzy przepiękne kwiaty. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim uczestnikom świadectwo wiary dane tego dnia przez udział w procesji i modlitwę.
Msza św. w int. budowniczych II ołtarza: O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla mieszkańców ulicy Poznańskiej, Kolejowej, dzieci i Młodzieży Maryjnej oraz ich rodziców,; będzie sprawowana 30.07.2024 r. o godz. 18.30.

OGŁOSZENIA

1. W liturgii wspominamy w poniedziałek – męczenników z Ugandy św. Karola Lwangi i Towarzyszy; w środę św. Bonifacego bpa i męczennika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego
Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.30 od poniedziałku do czwartku włączenie po wieczornej Mszy św.
Serdecznie zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

3. Przez cały miesiąc czerwiec będziemy modlić się litanią do NSPJ codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej.

4. Jutro w poniedziałek 3 czerwca nasza parafia będzie przeżywać wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. Bp Jacek Kiciński CMF. J.E. ks. Biskup spotka się z siostrami Miłosierdzia, przedstawicielami grup parafialnych i radą parafialną, będzie się modlił na cmentarzu w Żmigrodzie i Bychowie, nawiedzi kaplice i kościół filialny gdzie wraz z przedstawicielami społeczności będzie modlił się nabożeństwem do NSPJ. O godz. 18.30. Będzie sprawował Eucharystię podczas której udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Wizytacja zakończy się wspólną modlitwą i spotkaniem z duszpasterzami naszej parafii oraz z księżmi proboszczami z dekanatu.

5. Papieski Wydział Teologiczny zaprasza na 2 letnie podyplomowe studia z zakresu nauk o rodzinie: „Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Nauk o Rodzinie”. Dokładne informacje znajdują się na plakacie w gablocie.

6. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną oraz prasę katolicką. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zabrania nieodpłatnie gazety diecezjalnej Nowe Życie. Zabierzcie ją dla chorych i starszych sąsiadów, którzy nie wychodzą z domu.

26.05.2024 r. – Zesłanie Ducha Świętego

1. Przeżywamy dziś uroczystości odpustowe ku czci Trójcy Świętej. Przewodniczy nim ks. Damian Woźniak, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Powidzku. Suma odpustowa z procesją o godz. 12.30.

2. Wszystkim MAMOM z okazji dnia matki składamy najserdeczniejsze życzenia i otaczamy naszą modlitwą. Prosząc o potrzebne łaski dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych.

3. Do końca maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Czerwiec w Kościele poświęcony w sposób szczególny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez cały miesiąc będziemy modlić się litanią do NSPJ na zakończenie Mszy św. wieczornej.

4. W poniedziałek 27 dnia miesiąca zapraszamy na Nowennę przed 200 rocznicą objawień Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 17.45 .

5. W środę wspominamy w liturgii św. Urszulę Ledóchowską.

6. W czwartek 30 maja Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja wyruszy z kościoła parafialnego i przejdzie następującymi ulicami: Batorego, Zamkowa, Poznańska, Kolejowa, Rybacka, M. Konopnickiej i wróci do kościoła. Pamiętajmy o przystrojeniu tego dnia naszych domów na trasie procesji. Bardzo prosimy by tego dnia na czas procesji nie parkować samochodów na tych ulicach.

7. Niech Chrystus ukryty w Eucharystii błogosławi naszym domostwom, naszemu miastu, naszej Ojczyźnie. Nasz udział w procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest pośród nas, w naszym życiu. Do udziału w procesji serdecznie zapraszamy tegoroczne dzieci komunijne i rocznicowe, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Msze św. w kościele parafialnym w tym dniu odprawimy o godz. 07.00, 09.00, 12.00 i 18.30. O przygotowanie i przystrojenie I ołtarza na parkingu ulicy Batorego przy bloku 1,3,5 prosimy mieszkańców ulicy Batorego i Kwiatowej; II ołtarza na ulicy Poznańskiej w bramie posesji Sióstr Miłosierdzia mieszkańców ul. Poznańskiej, Kolejowej i Młodzież i Dzieci ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi; III ołtarz przy skrzyżowaniu ul. Rybackiej z ul. Lipową przy bloku nr 2 prosimy mieszkańców tych ulic; IV ołtarz na rynku pod Figurą Matki Bożej Niepokalanej prosimy by przygotowały grupy działające przy naszej parafii: Żywy Różaniec, Stowarzyszenie Cudownego Medalika oraz Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. W kościołach filialnych: Borki i Borzęcin – godz. 8.00, Kliszkowice i Bychowo – godz. 12.00. W Bychowie po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy.

8. W piątek święto Nawiedzenia NMP. Jest to ostatni dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych i Mszę św. o godz. 17.45. W tym dniu nabożeństwo majowe
będzie śpiewane podczas procesji Eucharystycznej po Mszy św. 9. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na XXXIV JASNOGÓRSKIE SPOTKANIE UZALEŻNIONYCH w tym roku pod hasłem „Nie potrzebują lekarza zdrowi” w dniu 01.06.2024r. Zapisy do dnia 30.05.2024r. u p. Krystyny nr tel. na plakacie w gablocie.

10. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną oraz prasę katolicką, a także dekoracje do przystrojenia domów na Boże Ciało.

11. Za tydzień w poniedziałek 3 czerwca nasza parafia będzie przeżywać wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. Bp Jacek Kiciński CMF. J.E. ks. Biskup spotka się z siostrami Miłosierdzia, przedstawicielami grup parafialnych i radą duszpasterską, będzie się modlił na cmentarzu w Żmigrodzie i Bychowie, nawiedzi kaplice i kościół filialny gdzie wraz z przedstawicielami społeczności będzie modlił się nabożeństwem do NSPJ. O godz. 18.30. będzie sprawował Eucharystię podczas której udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
Wizytacja zakończy się wspólną modlitwą i spotkaniem z duszpasterzami naszej parafii oraz z księżmi proboszczami z dekanatu.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Renata Niedźwiedź; śp. Marek Szponik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

KOMUNIKAT

Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej Dyrektorzy Wydziałów Katechetycznych diecezji w Polsce, obecni na konferencji w dniu 23 maja br. pod kierownictwem biskupa Wojciecha Osiala, Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP,  wyrażają stanowczy sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Działania resortu układają się w pakiet zmian, będących jawną dyskryminacją dzieci i młodzieży uczestniczących w szkolnych lekcjach religii, ich rodziców oraz nauczycieli religii.

Ministerstwo, pomimo licznych głosów sprzeciwu, bez wymaganego przez prawo porozumienia ze stroną kościelną, podjęło już decyzję, że ocena z religii od 1 września 2024 r. nie będzie wliczana do średniej ocen. Obecnie Ministerstwo proceduje możliwość zwiększania grup poprzez łączenie uczniów z różnych klas i poziomów edukacyjnych: do 25 osób w klasach I-III i do 30 osób w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Konsultacje kończą się 29 maja br.
Osoby odpowiedzialne za katechizację i szkolne nauczanie religii w Polsce proszą Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie.

Całość oświadczenia – czytaj!!!

19.05.2024 r. – Zesłanie Ducha Świętego

1. W minioną niedzielę miał miejsce wspaniały koncert Maryjny przeplatany myślami św. Jana Pawła II. Dziękujemy Pani Agnieszce i chórowi MAGNIFICAT. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Dzisiejsza niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w liturgii Kościoła kończy okres wielkanocny.

3. Również dziś w niedzielę Zesłania Ducha Świętego nastąpi (miało miejsce) o godz. 14.00 uroczyste OTWARCIE SYNODU ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ. Szczegółowy plan uroczystości znajduje się w gablocie.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek NMP Wspomożycielki Wiernych.

5. W środę 22.05.2024 r o godz. 17.00 w Bychowie Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

6. Wczoraj dzieci klas III ze szkoły podstawowej w Żmigrodzie przeżywały pierwszą Komunię św. Dziękujemy ks. Jerzemu, pani organistce  Agnieszce i p. Kościelnemu Krzysztofowi oraz wszystkim którzy przygotowali tę uroczystość. Dziękujemy za dar ołtarza od rodziców i dzieci I komunijnych którym jest przepiękne naczynie na wodę święconą.

7. W najbliższą sobotę 25 maja w czasie Mszy św. O godz. 10.00 dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek (24.05.) od godz. 17.00. Próby przed rocznicą I Komunii będą: poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 16.00.

8. W sobotę 25 maja ze względu na Mszę św. W rocznicę I komunii świętej kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9. Za tydzień 26.06. b.r. uroczystość Trójcy Świętej, święto patronalne naszej parafii. Mszy św. odpustowej o godz. 12.30 i procesji przewodniczyć będzie ks. Damian Woźniak, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Powidzku. Ponieważ, księża proboszczowie z parafii dekanatu pragną uczestniczyć w uroczystościach odpustowych msza św. będzie o godz. 12.30. (czyli pół godziny później niż zwykle).

10. W czwartek 30 maja Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja wyruszy z kościoła parafialnego i przejdzie następującymi ulicami: Batorego, Zamkowa, Poznańska, Kolejowa, Rybacka, M. Konopnickiej i wróci do kościoła. Już dziś prosimy by tego dnia na ten czas procesji nie parkować samochodów na tych ulicach.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszą parafiankę, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Renatę Niedźwiedź. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

12.05.2024 r. – VI Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek – wspomnienie NMP z Fatimy tego dnia zapraszamy po wieczornej Mszy św. na nabożeństwo fatimskie; we wtorek święto św. Macieja Apostoła; w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski. Za tydzień niedziela Zesłania Ducha Świętego.

2. Miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony jest czci Matki Bożej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy nabożeństwem litanii loretańskiej codziennie o godz. 18.00 w naszej świątyni parafialnej lub przy kapliczkach stojących nieopodal naszych domów.

3. W najbliższą sobotę 18 maja będziemy  przeżywać w naszej parafii uroczystości I Komunii Świętej podczas Mszy Św. o godz. 10.00 do Komunii św. przystąpią dzieci z klas III.
Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek (17.05.) o godz. 16.30 klasa III a; 17.00 klasa III b; 17.30 klasa III c. prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i rodziców oraz rodziców chrzestnych.

4. Natomiast tydzień później w sobotę 25.05 o godz. 10.00, obchodzić będziemy rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej dzieci z klas IV.

5. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

6. W następną niedzielę 26 maja – niedzielę Zesłania Ducha Świętego nastąpi uroczyste OTWARCIE SYNODU ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ. Plan uroczystości:

14:00 – rozpoczęcie spotkania (kościół NMP na Piasku)
14:30 – Laodycea. Nawrócenie albo śmierć. (kościół NMP na Piasku)
15:00 – procesja z kościoła NMP na Piasku do katedry i Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego
17:00 – wspólne świętowanie (ogrody Papieskiego Wydziału Teologicznego)

7. W czwartek 30 maja Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja wyruszy z kościoła parafialnego i przejdzie następującymi ulicami: Batorego, Zamkowa, Poznańska, Kolejowa, Rybacka, M. Konopnickiej i wróci do kościoła. Już dziś prosimy by tego dnia na ten czas procesji nie parkować samochodów na tych ulicach.

O postawienie i przystrojenie I ołtarza na parkingu ulicy Batorego przy bloku 1,3,5 prosimy mieszkańców ulicy Batorego i Kwiatowej;
II ołtarza na ulicy Poznańskiej w bramie posesji Sióstr Miłosierdzia mieszkańców ul. Poznańskiej, Kolejowej i Młodzież i Dzieci ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi;
III ołtarz przy przy skrzyżowaniu ul. Rybackiej z ul. Lipową przy bloku nr 2 prosimy mieszkańców tych ulic;
IV ołtarz na rynku pod Figurą Matki Bożej Niepokalanej prosimy by przygotowały grupy działające przy naszej parafii: Żywy Różaniec, Stowarzyszenie Cudownego Medalika oraz Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
Spotkanie dla mieszkańców wyżej wymienionych ulic, przygotowujących poszczególne ołtarze we wtorek 14 maja o godz. 19.15 w kościele Trójcy Świętej.

7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Kowalska, śp. Mirosław Lisowski, i śp. Janina Skibińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ZOBACZ RÓWNIEŻ >>> Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia

5.05.2024 r. – VI Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy nabożeństwem Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 18.00.

2. Od dzisiejszej niedzieli do środy przypadają „Dni modlitw o urodzaje”.

3. W poniedziałek świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

4. We wtorek nasza parafialna świątynia będzie kościołem stacjonarnym w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach archidiecezji wrocławskiej. Ze względu na pogrzeby w tym dniu adoracja będzie trwała w godzinach od 8.30 do 12.00 i od 16.00 do 18.00.

5. W środę, 08.05 obchodzić będziemy w Kościele uroczystość ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.

6. W czwartek, 09.05. Rodzina Wincentyńska przeżywa uroczystość św. Ludwiki de Marillac. Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Zgromadzenia, którego siostry są obecne w naszej parafii od zakończenia II Wojny Światowej.

7. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia uczniowie klas III na Mszy św. o godz. 10.30 odnowią przyrzeczenia chrzcielne przed uroczystością I Komunii świętej.

8. Serdecznie zapraszamy w następną niedzielę 12 maja o godzinie 17.30 na koncert naszego chóru parafialnego MAGNIFICAT połączony z refleksją modlitewną z nauczania św. Jana Pawła II.

9. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.
Znajdziemy tam również Pismo Święte i inne rzeczy, które mogą stać się pięknym prezentem dla dziecka na I Komunię świętą.

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych zmarłych parafian: śp. Janinę Bill, śp. Irenę Czerwik, śp. Jarosława Nowickiego, śp. Ignacego Wisz oraz śp. Tadeusza Petela i Stanisława Czerwik, których pogrzeby odbędą się w najbliższy wtorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

28.04.2024 r. – V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś ogólnopolska NIEDZIELA MODLITW ZA KIEROWCÓW: 28 kwietnia 2024 r. Na drogach jesteśmy z bliźnimi. Każdego niemal dnia słyszymy o tym, jak wielu ludzi ginie w wypadkach na naszych drogach. Ludzie wierzący nie powinni być obojętni na ten wielki narodowy problem. Aby to zmienić, zwracamy się do kierowców, pieszych,
rowerzystów i wszystkich użytkowników drogi z apelem o jeszcze większą ostrożność i szacunek wobec zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

2. We wtorek ostatni dzień miesiąca. Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.45 a po nim Msza św. w intencji naszych zmarłych o godz. 18.30.

3. Począwszy od środy przez cały maj zapraszamy o godz. 18.00 na majówki czyli modlitwę litanią do Matki Bożej. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni módlmy się przy kapliczkach.

4. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek, św. Katarzynę ze Sieny, patronkę Europy; w środę: św. Józefa, rzemieślnika; w czwartek św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła; w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski tego dnia ze względu na uroczystość nie obowiązuje post; w sobotę wspomnienie św. Floriana męczennika patrona strażaków.

5. 2 maja – Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag na naszych posesjach.

6. 3 Maja – Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Msze św. zostaną odprawione w następujących godzinach: w kościele parafialnym o godzinie 09.00 i 18.30. W kościołach filialnych wg porządku niedzielnego.

7. W I piątek okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych od 8.30 do 9.00 i od 18.00 do 18.30.

8. W tym tygodniu I sobota miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 8.00.

9. Za tydzień w niedzielę 5 maja o godz. 9.00 Msza św. w intencji Strażaków Straży Pożarnej z miejscowości naszej parafii. Serdecznie  zapraszamy wszystkich strażaków wraz z rodzinami.

10. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką. Znajdziemy tam również Pismo Święte i inne rzeczy które mogą stać się pięknym prezentem dla dziecka na I Komunię świętą.

11. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, a szczególne tych, którzy zginęli w wypadkach komunikacyjnych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

21.04.2024 r. – IV Niedziela Wielkanocna

1. IV niedziela wielkanocna rozpoczyna tydzień modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2. W liturgii Kościoła wspominamy we wtorek uroczystość św. Wojciech, bpa i męczennika, głównego patrona Polski; w środę św. Jerzego, męczennika – polecamy modlitwie ks. proboszcza oraz ks. Jerzego Tyraka CM, którzy w tym dniu czczą świętego patrona; w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.

3. W poniedziałek wspólnota naszej parafii modląca się w kościele w Bychowie zaprasza na Nabożeństwo do św. Jana Pawła II i Mszę św. na godz. 17.00.

4. W sobotę 27 dzień miesiąca zapraszamy o godz. 17.45 na nabożeństwo do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w ramach nowenny przed 200 rocznicą objawień.

5. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką. Znajdziemy tam również Pismo Święte i inne rzeczy które mogą stać się pięknym prezentem dla dziecka na I Komunię świętą.

6. Parafia św. Andrzeja Boboli w Miliczu i biuro podróży FRATER zapraszają na pięciodniową pielgrzymkę do Lourdes w dniach 22-26 sierpnia br. W zakrystii można otrzymać folder z dokładnymi informacjami są one również umieszczone na plakacie w gablocie.

7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Henryk Dębowski, a także zmarłych, których pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: śp. Janinę Wacyra, śp. Stefanię Krystaszek oraz śp. Hanryka Gładek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

14.04.2024 r. – III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna XVI Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie uwagi wiernych na moc Słowa Bożego, które może stać się  drogowskazem na drodze chrześcijańskiego życia. Przypominamy, że wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (El 50). Hasło tegorocznego tygodnia Biblijnego brzmi: Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele.

2. Serdecznie zapraszamy na diecezjalny dzień skupienia dla kobiet, 20 kwietnia w godz. 10.00 do 18.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu. W programie spotkanie ze Słowem Bożym, konferencja „Geniusz Kobiety Pięknem Kościoła, adoracja, modlitwa o  zdrowienie, Eucharystia. Panie, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii do środy włącznie

3. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką

4. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Gorący, śp. Elżbieta Grabowska, oraz śp. Mirosław Janasik. Którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO EPISKOPATU POLSKI
Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych

Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.
Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić ludzkie życie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie, jak choćby zaplanowany na dzisiejszą niedzielę Narodowy Marsz Życia. Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju. W nawiązaniu do opublikowanego Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we  wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji. Ufam, że starania
milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych.

✠ Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Odpowiadając na ten apel módlmy się wzywając wstawiennictwa Najświętszej Maryi
Panny:Pod Twoją obronę….
O Maryjo bez grzechu poczęta..

7.04.2024 r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest również świętem patronalnym Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Jest to okazja by podziękować tym parafianom, którzy przez cały rok niosą miłosierdzie drugiemu człowiekowi na różne sposoby, szczególne podziękowania kieruję do Pań ze stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
Niech Pan Jezus wynagrodzi Wam wszelkie zaangażowanie i trud.
2. Dziś po każdej Mszy św. modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy, by o godzinie 15.00 tam gdzie będziemy zatrzymać się na chwilę i rozważać
tajemnicę męki i śmierci Pana Jezusa.
O trzeciej godzinie – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny – błagaj Mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego (Dz. 1320). Trzeba tutaj od razu wyjaśnić, że nie chodzi o godzinę zegarową (60 minut), ale o moment konania Jezusa na krzyżu, czyli o modlitwę o godzinie trzeciej po południu.
3. W poniedziałek przeniesiona z uwagi na przypadający 25 marca wielki poniedziałek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej adopcji dziecka poczętego.
4. Za tydzień trzecia niedziela wielkanocna, która przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna jednocześnie Tydzień Biblijny.
5. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy by nieodpłatnie wziąć do domu gazety znajdujące się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
6. 17 kwietnia (środa) od godz. 14.00 jak co roku o tej porze w poradni lekarskiej przy ul. Lipowej 4 w Żmigrodzie, odbędą się badania USG. Dokładne informacje osoby zainteresowane mogą odczytać na plakacie w gablocie oraz uzyskać w przychodni.
7. Dziś wybory samorządowe. Pamiętajmy, że możliwość głosowania w wolnym kraju jest naszym przywilejem ale i obowiązkiem. Na prośbę Urzędu Miasta informujemy, że została zmieniona siedziba komisji obwodowej nr 1 w Żmigrodzie, która poprzednio mieściła się w Publicznym Przedszkolu Zielona Dolina. Aktualne miejsce łosowania to Środowiskowy Dom Samopomocy ul. Rybacka 17 w Żmigrodzie.
6. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłe: śp. Marię Zawadzką i śp. Lidię Stelmaszczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

31.03.2024 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego iż mogliśmy dobrze przeżyć triduum Paschalne. (Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali Liturgię Wielkiego Tygodnia: Księżom za posługę w konfesjonale i celebracje liturgii.
Panu kościelnemu, pani Hannie oraz siostrom Miłosierdzia: s. Anecie i s. Małgorzacie za przygotowanie za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego.
Wszystkim, którzy zadbali o czystość w naszej świątyni: panu Kościelnemu, pani Iwone i wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza wraz z opiekunem ks. Jerzym, – Ministrantom Seniorom. Dziękuję za wieloraką pomoc lektorowi Kacprowi Piertasowi. Podziękowania kieruję w stronę pani Agnieszki i chóru parafialnego Magnificat za prowadzenie śpiewów podczas liturgii kolejnych dni Triduum. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” harcerzom, którzy trzymali wartę przy Grobie Pańskim i wszystkim grupom parafialnym. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu, szczególne podziękowania dla Róż Żywego Różańca.)

2. Dziękuję Panom i Paniom kościelnym kościołów filialnych oraz tym, którzy im pomagali w przygotowaniu świątyni na czas Triduum i Wielkanocny.

3. Msze św. w dniu dzisiejszym jeszcze o godz.  9.00, 10.30, 12.00 i 18.30.

4. Jutro, 01.04. drugi dzień Świąt  Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w kościele parafialnym i kościołach filialnych wg porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

5. W przyszłą niedzielę, 07.04. obchodzimy w Kościele Święto Bożego Miłosierdzia.

6. Dzisiejszy dzień jest dobrym czasem, by podziękować za ofiary składane na renowacje naszej świątyni. W ciągu roku z ofiar zbieranych w drugą niedzielę zebraliśmy ponad 70.000 zł, indywidualni ofiarodawcy wpłacili na konto prawie 9.000 zł, w ramach konkursów z Powiatu Trzebnickiego otrzymaliśmy 40.000 zł i z naszej Gminy Żmigrodzkiej 10.000 zł oraz 3.000 zł z Nadleśnictwa Żmigród.
Dzięki temu zapłaciliśmy za wykonane dotychczas prace. Jeszcze raz każdemu z Was z osobna, a także Pani Staroście i Radzie Powiatu Trzebnickiego, panu Burmistrzowi, Panu Przewodniczącemu Rady i Radzie Gminy Żmigród składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek i środę.(w sobotę nieczynna).

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego w minionym tygodniu Ryszarda Olejniczaka.

24.03.2024 r. – Niedziela Palmowa

1. W miniony piątek miała miejsce Parafialna Droga Krzyżowa. Składamy serdeczne  podziękowanie za zaangażowanie i przygotowanie nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz czuwania chórowi Magnificat wraz z panią Agnieszką Kret, zespołowi Adonai, ks. Jerzemu ze służba liturgiczną i ks. Grzegorzowi wraz z młodzieżą, oraz wszystkim przedstawicielom grup działających przy naszej parafii.

2. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, którego centralnym czasem jest Triduum Paschalne.

3. Ze względu na Wielki Tydzień Msza św.  Nabożeństwo wypominkowe i Msza św. – za zmarłych w poniedziałek w poniedziałek o godz. 17.45.

4. Zapraszamy na nowennę przed 200 jubileuszem objawień Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 17.45.

5. Bardzo dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia Klubu Seniora „Humorek” w Żmigrodzie za przepiękną palmę, która ozdabia dzisiaj naszą świątynię przy ołtarzu.

6. Ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego można złożyć do skarbony w kaplicy Krzyża św.

7. Spowiedź święta w poniedziałek, wtorek i środę rano przed Mszą św. oraz od godz. 17.30 do 18.30. Natomiast na kaplicach filialnych w Borku,  Borzęcinie i Kliszkowicach w poniedziałek o godz. 19.30, oraz w Bychowie we wtorek o godz. 19.30.

8. Osoby chore i w podeszłym wieku, które nie wychodzą już z domów, a pragnące przystąpić do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej prosimy zgłaszać do środy w zakrystii. Chorych odwiedzimy w Wielki Piątek od godziny 9.00.

9. Wielki Czwartek, to dzień szczególnej  wdzięczności Chrystusowi za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej zapraszamy na godz. 19.00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.
Nabożeństwa Triduum Paschalnego w kościołach filialnych Borzęcinie i Bychowie i Kliszkowicach o godz. 17.00.

10. W Wielki Piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00 – 18.30, oraz po liturgii do godz. 22.00. od godz. 8.00 adorację prowadzi Apostolat Maryjny, 10.00 – Koło Przyjaciół Radia Maryja, 11.00 – Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, 12.00 – Dzieci Maryi, 13.00 – Żywy Różaniec, 15.00 – Droga Krzyżowa oraz
Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 19.00 Misterium Męki Pańskiej. O godz. 21.00 – adoracja młodzieży przy grobie Pańskim. W tym dniu w całym Kościele nie sprawuje się Eucharystii, a Komunia św. jest udzielana tylko podczas wieczornego nabożeństwa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

11. W Wielką Sobotę, adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00 – 15.00. W godz. 10.00 – 15.00 święcenie pokarmów w kościele parafialnym. Święcenie pokarmów odbywać się będzie co pół godziny.
Poświęcenie pokarmów wielkanocnych na wioskach odbywać się będzie: W Marzęcinie – 10.15, w Borzęcinie – 10.30, Grądzik i Bychowo – 11.00, Węglewo – 11.15, Kliszkowice Małe i Borki – 11.30, Kliszkowice Duże – 11.45, Żmigródek – 12.00. Wszystkie ofiary złożone przy okazji święcenia pokarmów wielkanocnych przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych naszej parafialnej świątyni. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Na godzinę 19.00 zapraszamy na Mszę św. Wigilii Paschalnej.
Uczestników wieczornej liturgii prosimy o przyniesienie ze sobą świec na obrzęd odnowienia przyrzeczeń Chrztu św. W godzinach od 15.00 do 18.00 ze względu na przygotowanie kościoła do Świąt Wielkanocnych kościół będzie zamknięty.

12. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, w przyszłą niedzielę, o godz. 6.00 w Żmigrodzie i Bychowie Msza św. Procesja rezurekcyjna wokół kościoła a po niej Msza św. Liturgiczną Służbę Ołtarza i grupy parafialne prosimy o  przygotowanie procesji.
Pozostałe Msze św. w tym dniu w Żmigrodzie o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. W kościołach filialnych Msze św. wg porządku niedzielnego.

13. W poniedziałek wielkanocny Msze św. w kościołach kaplicach filialnych jak w każdą niedzielę.

14. Na stoisku parafialnym można nabyć, literaturę religijną oraz prasę katolicką.

15. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych śp. Zygmunta Zinkowiec; śp. Kamila Puka, śp. Janusza Szaszczak oraz Danutę Olszak której pogrzeb odbędzie się we wtorek.
Wieczny odpoczynek …

17.03.2024 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Rekolekcjonistę ks. Rafała Chwałkowskiego SDS Kustosza i proboszcza Sanktuarium św. Antoniego przy parafii św. Judy Tadeusza i Antoniego padewskiego w Obornikach Śląskich. Szczegółowy program znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej. (Program rekolekcji szczegółowy na osobnej karcie.)

2. W tym tygodniu ze względu na rekolekcje i spowiedzi w dekanacie Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.45. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszej świątyni parafialnej śpiewamy trzy razy: przed Mszą św.: o godz. 8.40, o godz. 11.40 i o godz. 18.00.
Młodzież i dorosłych serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek (22 marca) o godz. 19.15 na Parafialną Drogę Krzyżową, pt. „Z Maryją za Jezusem” wraz z adoracją i uwielbieniem Najświętszego Sakramentu, którą przygotowały grupy parafialne wraz z ks. Jerzym i ks. Grzegorzem. Oprawa muzyczna – grupa Adonai i chór Magnificat. Tego dnia nie będzie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17.45.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świecę, ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym w ramach akcji Caritas. Postarajmy się, by nie zabrakło na naszych stołach tego symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego.
Jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy na co przeznaczyć 1,5% z podatków (PIT), to zachęcamy by przekazać na Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo działającego przy naszej parafii, które przez cały rok niesie pomoc osobom i rodzinom potrzebującym. Numer KRS można otrzymać przy wyjściu z kościoła.

5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony po prawej stronie na ścianie za kratą w kaplicy Krzyża świętego.

6. W ramach corocznych koncertów organizowanych przez Starostwo Trzebnickie zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.30. Podczas której w liturgię poprzez śpiew włączą się artyści zespołu „Anielskie Głosy”. Po Mszy św. wraz z panią Starostą – Małgorzatą Matusiak zapraszamy na koncert. Zespół „ Anielskie Głosy” tworzy duet Tatiana Bilczak – sopran i Ruslan Bilczak – tenor. Artyści pochodzą z Ukrainy, od trzech lat mieszkają w Szczecinie i pracują w Operze na Zamku, Duet występował na koncertach we Francji, Belgii i Niemczech.

7. Na stoisku parafialnym polecamy, prasę katolicką, książki, kartki świąteczne, palmy, figurki Zmartwychwstałego Chrystusa oraz baranki i ozdoby wielkanocne.

8. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych drogich zmarłych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jolantę Kędzierską, której pogrzeb będzie miał miejsce w najbliższy poniedziałek.

10.03.2024 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45. W Bychowie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a następnie Msza Święta.
Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszej świątyni parafialnej śpiewamy trzy razy: przed Mszą św.: o godz. 8.40, o godz. 11.40 i o godz. 18.00.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół w Żmigrodzie. poprowadzi je ks. Artur Wojcieszak CM, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie i polecamy w naszych modlitwach. Plan tych rekolekcji, jak i rekolekcji dla dorosłych, które rozpoczną się w następną niedzielę wywieszony został w gablocie.

3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świecę, ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym w ramach akcji Caritas. Obie akcje prowadzą przedstawicie Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo działającego przy naszej parafii.
Jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy na co przeznaczyć 1,5% z podatków (PIT), to zachęcamy by przekazać na Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo działającego przy naszej parafii, które przez cały rok niesie pomoc osobom i rodzinom potrzebującym. Numer KRS można otrzymać przy wyjściu z kościoła.

4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony po prawej stronie na ścianie za kratą w kaplicy Krzyża świętego.

5. Na stoisku parafialnym polecamy, prasę katolicką, książki, palmy, kartki świąteczne, baranki i ozdoby wielkanocne.

6. Dziś Msza o godz. 18.30 rozpocznie się kurs dla narzeczonych. Po Mszy św. Spotkanie  organizacyjne w sali na plebani.

7. W ramach corocznych koncertów organizowanych przez Starostwo Trzebnickie zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 18.30. Podczas której w liturgię poprzez śpiew włączą się artyści zespołu „Anielskie Głosy”. Po Mszy św. wraz z panią Starostą – Małgorzatą Matusiak zapraszamy na koncert. Zespół „ Anielskie Głosy” tworzy duet Tatiana Bilczak – sopran i Ruslan Bilczak – tenor. Artyści pochodzą z Ukrainy, od trzech lat mieszkają w Szczecinie i pracują w Operze na Zamku, Duet występował na koncertach we Francji, Belgii i Niemczech.

8. Za tydzień w piątek 22 marca zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowane przez Chór Magnificat oraz grupy działające przy naszej Parafii.

9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłego w minionym tygodniu śp. Andrzeja Konarskiego. Wieczny odpoczynek…

3.03.2024 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Zakończył się kolejny etap renowacji naszej świątyni. Zachęcamy, by po Mszy św. podejść i zobaczyć odnowioną część z ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W prostowaniu naszych ścieżek życia pomagają nabożeństwa: w każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej
dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45. W Borzęcinie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. W Bychowie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a następnie Msza Święta.
Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszej świątyni parafialnej śpiewamy trzy razy: przed Mszą św.: o godz. 8.40, o godz. 11.40 i o godz. 18.00.

3. Pamiętajmy o zbliżających się rekolekcjach dla dzieci i młodzieży w IV tygodniu, a dla dorosłych w V tygodniu Wielkiego Postu. Już dziś zaplanujmy sobie czas by móc w nich wziąć udział. Dokładny plan rekolekcji powieszony jest w gablocie.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świecę zwaną Paschalikiem, ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym w ramach akcji Caritas Polska. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy na co przeznaczyć 1,5% z podatków (PIT), to zachęcamy by przekazać na Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo działającego przy naszej parafii, które przez cały rok niesie pomoc osobom i rodzinom potrzebującym. Numer KRS można otrzymać przy wyjściu z kościoła.

5. Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się za tydzień w 10.03.2023r. Mszą św. o godz. 18.30, a po Mszy św. spotkanie organizacyjne w sali na plebani.

6. Na stoisku parafialnym polecamy, prasę katolicką, książki, kartki świąteczne, figurki Zmartwychwstałego Chrystusa oraz baranki i ozdoby wielkanocne.

7. Dziękujemy drogim parafianom ofiary na pomoc dla misjonarzy złożone do skrzyni przy wyjściu. Zostało zebrane 1400 zł. Dziękujemy również za udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce
prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Mariana Zakrawacz, śp. Henryka Kieliszczyka, śp. Jana Cyraniaka i śp. Romana Golczyka. Wieczny odpoczynek…

25.02.2024 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Druga niedziela Wielkiego Postu w Kościele przeżywana jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Osoby chcące wesprzeć misjonarzy mogą uczynić to składając ofiarę do opisanej skarbony przy wyjściu z kościoła lub przez wysłanie SMSa na numer podany na plakacie w gablocie.

2. Przypominamy, że rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą się w IV tygodniu Wielkiego Postu. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu tj. 17 marca b.r., a w kościołach filialnych w Borku, Borzęcinie i Kliszkowicach od czwartku 21.03. do niedzieli Palmowej.

3. We wtorek zapraszamy o godz. 17.45 na nowennę przed 200 rocznicą objawienia Cudownego Medalika.

4. W czwartek ostatni dzień miesiąca o godz. 17.45 wypominki i Msza św. za zmarłych.

5. W I piątek miesiąca spowiedź dzieci od godz. 16.30.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45.
W Borzęcinie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. W Bychowie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a następnie Msza Święta.

7. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszej świątyni parafialnej śpiewamy trzy razy: przed Mszą św.: o godz. 8.40, o godz. 11.40 i o godz. 18.00.

8. Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się za dwa tygodnie w niedzielę 10.03.2024r. Mszą św. o godz. 18.30. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w sali na plebani.

9. Na stoisku parafialnym polecamy, prasę katolicką, książki, kartki świąteczne, figurki Zmartwychwstałego Chrystusa oraz baranki i ozdoby wielkanocne.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świecę zwaną Paschalikiem, ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym w ramach akcji Caritas Polska. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy na co przeznaczyć 1,5% z podatków (PIT), to zachęcamy by przekazać na Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo działającego przy naszej parafii, które przez cały rok niesie pomoc osobom i rodzinom potrzebującym. Numer KRS można otrzymać przy wyjściu z kościoła.

11. W I sobotę miesiąca kancelaria będzie nieczynna.

12. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery… wszystko co posiada w sobie elementy elektryczne lub elektroniczne).

Zbiórka będzie miała miejsce na placu za kościołem wjazd bramą od strony skrzyżowania ul. Batorego z ul. Sportową w dniu 02 marca 2024 r. (w sobotę) od 9.00 do godziny 20.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez Parafię sprzętu, przez Green Office Ecologic).

Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłego w minionym tygodniu: śp. Tadeusza Bukartyk. Wieczny odpoczynek…

18.02.2024 r. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Trzy dni temu Bóg pozwolił nam po raz kolejny rozpocząć w naszym życiu czas Wielkiego Postu. Czy podjęliśmy już postanowienia przemiany naszego życia. Czy zaprosiliśmy innych do wspólnej walki z naszymi słabościami?

2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45.
W Bychowie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a następnie Msza Święta.

3. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszej świątyni parafialnej śpiewamy trzy razy: przed Mszą św. o godz. 8.40, o godz. 11.40 i o godz. 18.00.

4. Już dziś zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne.

 • Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w IV tygodniu Wielkiego Postu poprowadzi ks. Artur Wojcieszak CM, wikariusz i katecheta parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika we Wrocławiu.
 • Rekolekcje dla dorosłych poprowadzi ks. Rafał Chwałkowski SDS, proboszcz parafi pw. Judy Tadeusza i św. Antoniego oraz kustosz  Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Obornikach Śląskich.
 • Rekolekcje w Żmigrodzie i w Bychowie rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu tj. 17 marca b.r. W kościołach filialnych w Borku, Borzęcinie i Kliszkowicach od czwartku 21.03. do niedzieli Palmowej.

5. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

6. W zakrystii można nabyć świecę zwaną Paschalikiem, ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym w ramach akcji Caritas.

7. Miłosierdzi Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Marię Adamowicz oraz śp. Barbarę Strzałkowską. Wieczny odpoczynek…

11.02.2024 r. – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższą środę 14.02. rozpoczynamy w Kościele Okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowania – poprzez post, modlitwę i jałmużnę – do najważniejszych świąt dla chrześcijanina – Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 • Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w kościele parafialnym w Żmigrodzie o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30,
 • w kościołach filialnych:
  Borki i Kliszkowice – godz. 16.00, Borzęcin i Bychowo – godz. 17.00.
 • Przypominamy, że w tym dniu katolików obowiązuje post ścisły, tzn. wszyscy wierni są zobowiązani do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych oraz trzech posiłków w tym jeden do syta.
 • W ŚRODĘ POPIELCOWĄ KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE NIECZYNNA.

2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45. W Bychowie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a następnie Msza Święta.

3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, aby umożliwić uczestnictwo w tym starym polskim nabożeństwie jak największej ilości parafian w tym roku będzie ono podobnie jak rok temu śpiewane trzy razy w ciągu niedzieli: przed Mszą św. o godz. 8.40, o godzi 11.40 i o godz. 18.00.

4. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

5. Miłosierdzi Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Ignacego Wojtaszek, śp. Bronisławę (ona) Maślankowską, śp. Weronikę Zawadzką, śp. Joannę Płonka, śp. Jana Szymalę i śp. Jerzego Kazimierza Marczaka, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

4.02.2024 r. – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. w dniu dzisiejszym 04.02. Kościół wrocławski świętuje 18 rocznicę konsekracji biskupiej Metropolity, J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Pamiętajmy również w naszych indywidualnych modlitwach o naszym Pasterzu.

2. W środę 31.01 obchodzimy w liturgii wspominamy św. Jana Bosko, prezbitera.
Ponieważ to ostatni dzień miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe i Mszę św. wspominamy w Kościele św. Jana Bosco, kapłana. Z racji ostatniego dnia miesiąca, zapraszamy o godz. 17.45 na modlitwę wypominkowe i Mszę św. w intencji naszych drogich zmarłych.

3. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, świece gromniczne.

4. Miłosierdziu Bożemu polecajmy tych których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: śp. Leszka Bilakiewicza, śp. Bronisława Kraszewskiego, śp. Wiesława Krężołek, śp. Zbigniewa Bąk, śp. Janinę Suwalską oraz śp. Marka Kuźnika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

28.01.2024 r. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę 31.01 obchodzimy w liturgii wspominamy św. Jana Bosko, prezbitera. Ponieważ to ostatni dzień miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe i Mszę
św. wspominamy w Kościele św. Jana Bosco, kapłana. Z racji ostatniego dnia miesiąca, zapraszamy o godz. 17.45 na modlitwę wypominkowe i Mszę św. w intencji
naszych drogich zmarłych. 

2. W I czwartek miesiąca na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

3. W I piątek okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych od godz. 17.30. przypominamy, że istotą nabożeństwa do NSPJ – tzw. 9 pierwszych
piątków jest przyjęcie w tym dniu Komunii św. wynagradzającej.

4. W piątek 02.02 – Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji polskiej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. będzie miało miejsce
poświęcenie gromnic. Tego dnia Msze św. w Żmigrodzie o godz. 7.00, 9.00 i 18.30; Msza św. w Borku i Kliszkowicach godz. 16.00; Msza św. w Borzęcinie
i Bychowie o godz. 17.00.
Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych oraz Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego.

5. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w najbliższą sobotę o godz. 8.00.

6. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, świece gromniczne.

7. W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i środę (będzie nieczynna w sobotę).

8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Bronisławę Szkibiel.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

21.1.2024r. – III Niedziela Zwykła – SŁOWA BOŻEGO

1. Dzisiejszą niedzielę – III okresu zwykłego przeżywamy jako niedzielę Słowa Bożego. Warto pamiętać, że wierni którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w środę św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła; w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w piątek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

3. Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 22 dnia miesiąca na godz. 17.00 do kościoła w Bychowie na Mszę św. i nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II.

4. W czwartek 27 dnia miesiąca serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 na nowennę przed 200 rocznicą objawień Cudownego Medalika.

5. Zakończył się czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich potocznie zwanych kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, rozmowy i przekazane uwagi. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła jak i na cele Liturgicznej Służby Ołtarza. Niech błogosławieństwo, które przyjęliście strzeże Waszych domów i mieszkań, niech przynosi obfite owoce w Waszym osobistym życiu.

6. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.

7. Dziś dzień babci a jutro dziadka polećmy ich panu Jezusowi przez wstawiennictwo Maryi. Pod Twoją obronę…

8. Dnia 17 stycznia 2024r. zmarł we Wrocławiu były proboszcz w Żmigrodzie w latach 1990 – 1997 ks. Wiesław Wenz. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 27 stycznia, o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Jacka we Wrocławiu-Swojczycach.
Z parafii naszej parafii będzie organizowany wspólny wyjazd na pogrzeb. Osoby chętne prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii lub w kancelarii do środy włącznie.

9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych; śp. ks. Wiesława Wenza, śp. Krystynę Sołopa, śp.  Piotra Arnastowicza, śp. Helenę Janik i śp. Ryszarda Pękowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

7.1.2024r. – Niedziela Święto Chrztu Pańskiego

1. Wspominając Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, przypatrzmy się naszej wierności zobowiązaniom wypływającym z sakramentu chrztu.

2. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu połączonych chórów: Cantate Deo z Powidzka i parafialnego Magnificat pod dyrekcją Pani Agnieszki Kret w niedzielę 07.01 b.r. godz. 17.30.

3. Za tydzień w niedzielę również w naszej świątyni o godz. 17.30 kolędować będziemy wraz z zespołem Dyszel i Zielona Łączka. Serdecznie zapraszamy.

4. W dniu wczorajszym po raz pierwszy w Żmigrodzie wyruszy Orszak Trzech Króli. Rozpoczął się na Placu targowym a zakończył pokłonem oddanym przez trzech króli
dzieciątku Jezus w naszym parafialnym kościele. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział a było nas ponad 300 osób, gdyż zabrakło koron. Dziękuję
Paniom ze Żmigrodzkiej Fundacji Rozwoju Rodziny: Katarzynie Dudziak, Elżbiecie Przybylskiej, Sylwii Karpowicz. Paniom Marcie Motkowicz za poprowadzenie śpiewu
kolęd i pani Ewie komentarz i śpiew. Ministrantom Seniorom – Trzem Królom: Władysławowi, Andrzejowi i Bartoszowi, oraz Państwu Żukowskim z dzieciątkiem –
którzy wcielili się w Świętą Rodzinę. Dziękuję ministrantom i lektorom wraz z ks. Jerzym. Bardzo dziękujemy żmigrodzkiej Policji za zabezpieczenie trasy naszego orszaku oraz panu Burmistrzowi za patronat honorowym nad tym wydarzeniem.

5. Kolęda w tym tygodniu:

 • 7 stycznia niedziela od 15.00: ul. Wrocławska
 • 8 stycznia poniedziałek od 16.00: ul. ul. Zamkowa, Poznańska
 • 9 stycznia wtorek od 16.00: ul. Powstańców Styczniowych, Szkolna
 • 10 stycznia środa od 16.00: Rzeźnicza
 • 11 stycznia czwartek od 16.00: ul. Willowa, 1 Maja, Polna, Ogrodowa, Krasickiego
 • 12 stycznia piątek od 16.00: ul. Kolejowa (S), Morelowa, Kwiatowa
 • 13 stycznia sobota:
  • od 9.00 Żmigródek ul. Milicka, Leśna, Zakładowa, Wodociągowa, Malinowa, Jagodowa, Aroniowa, Kalinowa
  • od 15.00 Żmigródek ul. Główna, Rawicka,  Jodłowa, Spacerowa, Sosnowa, Łąkowa, Modrzewiowa
 • 14 stycznia niedziela od 15.00: ul. Kmicica, Zagłoby, Słowackiego, Dębowa, Prusa, Podbipięty, Miłosza, Reymonta, Szymborskiej, Orzeszkowej
 • 15 stycznia poniedziałek od 16.00: ul. Rybacka
 • 16 stycznia wtorek od 16.00: ul. Poziomkowa, Kolejowa (9-9F)
 • 17 stycznia środa od 16.00: Kolęda dodatkowa

Ofiary zebrane przy okazji kolędy przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej świątyni. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W okresie kolędy Msza św. wieczorna od poniedziałku do piątku będzie sprawowana pół godziny później czyli o godz. 19.00.

7. Podczas kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty po wieczornej Mszy św.

1. Wspominając Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, przypatrzmy się naszej wierności zobowiązaniom wypływającym z sakramentu chrztu.

2. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu połączonych chórów: Cantate Deo z Powidzka i parafialnego Magnificat pod dyrekcją Pani Agnieszki Kret w niedzielę 07.01 b.r. godz. 17.30.

3. Za tydzień w niedzielę również w naszej świątyni o godz. 17.30 kolędować będziemy wraz z zespołem Dyszel i Zielona Łączka. Serdecznie zapraszamy.

4. W dniu wczorajszym po raz pierwszy w Żmigrodzie wyruszy Orszak Trzech Króli. Rozpoczął się na Placu targowym a zakończył pokłonem oddanym przez trzech króli
dzieciątku Jezus w naszym parafialnym kościele. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział a było nas ponad 300 osób, gdyż zabrakło koron. Dziękuję
Paniom ze Żmigrodzkiej Fundacji Rozwoju Rodziny: Katarzynie Dudziak, Elżbiecie Przybylskiej, Sylwii Karpowicz. Paniom Marcie Motkowicz za poprowadzenie śpiewu
kolęd i pani Ewie komentarz i śpiew. Ministrantom Seniorom – Trzem Królom: Władysławowi, Andrzejowi i Bartoszowi, oraz Państwu Żukowskim z dzieciątkiem –
którzy wcielili się w Świętą Rodzinę. Dziękuję ministrantom i lektorom wraz z ks. Jerzym. Bardzo dziękujemy żmigrodzkiej Policji za zabezpieczenie trasy naszego orszaku oraz panu Burmistrzowi za patronat honorowym nad tym wydarzeniem.

5. Kolęda w tym tygodniu:

 • 7 stycznia niedziela od 15.00: ul. Wrocławska
 • 8 stycznia poniedziałek od 16.00: ul. ul. Zamkowa, Poznańska
 • 9 stycznia wtorek od 16.00: ul. Powstańców Styczniowych, Szkolna
 • 10 stycznia środa od 16.00: Rzeźnicza
 • 11 stycznia czwartek od 16.00: ul. Willowa, 1 Maja, Polna, Ogrodowa, Krasickiego
 • 12 stycznia piątek od 16.00: ul. Kolejowa (S), Morelowa, Kwiatowa
 • 13 stycznia sobota:
  • od 9.00 Żmigródek ul. Milicka, Leśna, Zakładowa, Wodociągowa, Malinowa, Jagodowa, Aroniowa, Kalinowa
  • od 15.00 Żmigródek ul. Główna, Rawicka,  Jodłowa, Spacerowa, Sosnowa, Łąkowa, Modrzewiowa
 • 14 stycznia niedziela od 15.00: ul. Kmicica, Zagłoby, Słowackiego, Dębowa, Prusa, Podbipięty, Miłosza, Reymonta, Szymborskiej, Orzeszkowej
 • 15 stycznia poniedziałek od 16.00: ul. Rybacka
 • 16 stycznia wtorek od 16.00: ul. Poziomkowa, Kolejowa (9-9F)
 • 17 stycznia środa od 16.00: Kolęda dodatkowa

Ofiary zebrane przy okazji kolędy przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej świątyni. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W okresie kolędy Msza św. wieczorna od poniedziałku do piątku będzie sprawowana pół godziny później czyli o godz. 19.00.

7. Podczas kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty po wieczornej Mszy św.

1.1.2024r. – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. Rozpoczynając Nowy Rok Pański 2024 pragniemy wszystkim Parafianom i Gościom złożyć nasze serdeczne życzenia. Wyrażamy je słowami Pisma św.: ”Niech Pan Was błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni swe oblicze nad Wami. Niech Was obdarzy swoją łaską. Niech zwróci ku Wam swe oblicze i niech Was obdarzy pokojem”.

2. W sobotę 06.01. obchodzimy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Uroczystość Trzech Króli. Dawnym polskim zwyczajem święcone są: kadzidło i kreda, które będzie można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary przeznaczone będą na cele Liturgicznej Służby Ołtarza. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Tego dnia o godz. 16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem ADONAI.

3. W tym roku po raz pierwszy w Żmigrodzie 6 stycznia wyruszy Orszak Trzech Króli.
Spotkajmy się o godz. 11.00 na Plac targowym, tam uformujemy orszak, następnie uroczyste przejdziemy do kościoła parafialnego gdzie oddamy pokłon dzieciątku Jezus.
Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

4. Również 6 stycznia będzie miał miejsce noworoczny koncert charytatywny pt. „W krainie Czardasza” na początku którego odbędzie się kwesta na leczenie Mai Matusiak i Kacpra Laskowskiego. Koncert odbędzie się w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie w sobotę godz. 16.00. Jako bilet wstępu będzie zbierana do puszek kwesta min. 20 zł.

5. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu połączonych chórów Cantate Deo z Powidzka i naszego parafialnego chóru Magnificat pod dyrekcją Pani Agnieszki Kret w niedzielę 07.01 b.r. godz. 17.30

6. W okresie kolędy Msza św. wieczorna od poniedziałku do piątku będzie sprawowana pół godziny później czyli o godz. 19.00.

7. Kancelaria parafialna czynna jest w soboty po wieczornej Mszy św.

31.12.2023r. – Święto Świętej rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dziś 31 grudnia ostatni dzień roku 2023. Nabożeństwo i Msza św. dziękczynno – przebłagalna dziś o godz. 16.00. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.
1. Rozpoczynając Nowy Rok Pański 2024 pragniemy wszystkim Parafianom i Gościom złożyć nasze serdeczne życzenia. Wyrażamy je słowami Pisma św.: ”Niech Pan Was
błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni swe oblicze nad Wami. Niech Was obdarzy swoją łaską. Niech zwróci ku Wam swe oblicze i niech Was obdarzy
pokojem”.

2. Jutro 01.01. Uroczystość Maryi Matki Bożej Rodzicielki Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30.

3. W sobotę 06.01. obchodzimy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Uroczystość Trzech Króli. Dawnym polskim zwyczajem święcone są: kadzidło i kreda, które będzie można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary przeznaczone będą na cele Liturgicznej Służby Ołtarza. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Tego dnia o godz. 16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem ADONAI.

4. W tym roku po raz pierwszy w Żmigrodzie wyruszy Orszak Trzech Króli. Spotkajmy się o godz. 11.00 na Plac targowym, tam uformujemy orszak, następnie uroczyste przejdziemy do kościoła parafialnego gdzie oddamy pokłon dzieciątku Jezus. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

5. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu połączonych chórów Cantate Deo z Powidzka i parafialnego Magnificat pod dyrekcją Pani Agnieszki Kret w niedzielę 07.01 b.r. godz. 17.30.

6. Noworoczny koncert charytatywny pt. „W krainie Czardasza” na leczenie Mai Matusiak i Kacpra Laskowskiego odbędzie się w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie w sobotę godz. 16.00. Jako bilet wstępu będzie zbierana do puszek kwesta min. 20 zł.

7. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.

8. Kolęda w tym tygodniu: w dni powszednie od godz. 16.00:
– 02 stycznia wtorek: ul. Lipowa 1, 2, 3, 3a,3b, 5, Wiejska
– 03 stycznia środa: ul. Lipowa 7, 8, 9, 11, Akacjowa
– 04 stycznia czwartek: Pl. Wojska Polskiego, św. Jana Pawła II, Szklana, Spółdzielcza
– 05 stycznia piątek: ul. Jaśminowa, Lawendowa, Azaliowa, Wrzosowa, Jarzębinowa, Krokusowa, ul. Kościelna, Czereśniowa
– 07 stycznia niedziela: od 15.00 ul. Wrocławska

Ofiary zebrane przy okazji kolędy przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej świątyni. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
W okresie kolędy Msza św. wieczorna od poniedziałku do piątku będzie sprawowana pół godziny później czyli o godz. 19.00.

9. Podczas kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty po wieczornej Mszy św.

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności. śp. Mieczysława Rzepiak, śp. Barbarę Listwan, śp. Jana Jurkowskiego i śp. Andrzeja Głowackiego, którego pogrzeb odbędzie się w środę.

24.12.2023r. – IV Niedziela Adwentu

1. W tym roku IV niedziela adwentu jest zarazem dniem Wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 12.00 tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. Późnym popołudniem zasiądziemy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu w rodzinach i w sąsiedztwie.
Pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim i nie zaniedbajmy tradycji śpiewania kolęd. Niech dzień Wigilijny zgodnie z polską tradycją, pozostanie dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu. Przy wigilijnym stole wspominajmy również tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Dziś wieczorem zapraszamy na Pasterkę: dla dzieci i osób starszych o godz. 20.00 oraz dla wszystkich o północy. Przed pasterką o godz. 22.45 zespół Adonai z opiekunem
ks. Grzegorzem zaprasza na koncert kolęd i pastorałek. Msza św. pasterska w kościołach filialnych: w Borkach, Borzęcinie, Kliszkowicach o
godz. 22.00, w Bychowie o północy.
2. Składamy serdeczne podziękowania Panu Janowi Serniak ze Żmigródka za przekazanie choinek, które stały się dekoracją naszej świątyni podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia; oraz za ich przywiezienie Panu Tomaszowi Twardemu; ministrantom seniorom i tym którzy pomagali przywieźć postawić i ubrać choinki: Jola Żaczek, Bartosz Żaczek, Beata Grzebiela, Wioletta Timmermans, Renata Wołejko, Iwona Załanowska, Agnieszka Durbajło, Beata Sztalt, Nina Piaskowska, Hanna Rak, Krzysztof
Rak, Władysław Belcarz, Piotr Kwasigroch, Wincenty Kunysz, Jan Żukowski, Eugeniusz Byrski, Dawid Wrzesiński, ministranci:  Maksymilian Kubis, Szymon Twardy, Bartosz Twardy, Kacper Pietras. Bóg zapłać.

3. W uroczystości Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego, tzn. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30 (tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00). Msze św. w kościołach filialnych również według porządku niedzielnego.

4. We wtorek II dzień świąt – święto św. Szczepana. Msze św. w kościele parafialnym i kościołach filialnych wg porządku niedzielnego.

5. Na stoisku parafialnym polecamy, literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.

6. Za tydzień w niedzielę 31.12. w ostatnim dniu roku kalendarzowego Msza św. po południu z nabożeństwem dziękczynnym za łaski otrzymane w 2023 roku o godz. 16.00.

Ze względu na ferie zimowe które rozpoczną się 15 stycznia, wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy już w najbliższym tygodniu.
Pamiętajmy, że jeśli ktoś nie będzie mógł być w wyznaczonym terminie zawsze można poprosić by kapłan przyszedł gdy będzie wyznaczona kolęda dodatkowa (zazwyczaj jest to w ostatnim dniu).

7. Plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:
27.12. tj. w środę od godz. 9:00
– Borzęcin,
– Bychowo
– Borki od domu nr 1 i Nowe Domy od nr 1 od godz. 15.00
– ul. Batorego; Sportowa
28.12 – czwartek od godz. 9:00
– Borzęcin,
– Bychowo
– Kliszkowice Duże i Małe; od godz. 15.00
– ul. Sienkiewicza; Rzemieślnicza, Kościuszki
29.12 – piątek od godz. 9:00
– Borzęcin,
– Bychowo
Węglewo, Grądzik i ul. Przemysłowa, Korczaka, Obornicka od godz. 15.00
– ul. Konopnicka; Pl. Wolności, Wileńska, Wąska, Poprzeczna
30.12 – sobota od godz. 9:00
– Bychowo
– ul. Mickiewicza, Krótka i Zielona

Ofiary zebrane przy okazji kolędy przeznaczone będą na spłatę wykonywanych prac renowacyjnych w naszej świątyni parafialnej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

17.12.2023r. – III Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy III niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, czyli „Niedzielę Radości”. W ostatnim tygodniu tegorocznego adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane
w kościele parafialnym o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 8.00. Roraty w Bychowie w środę o godz. 17.00.

2. W piątek, 22.12 od godz. 9:00 odwiedzimy dodatkowych chorych z posługą sakramentalną z racji świąt Bożego Narodzenia. Nowe adresy prosimy zgłaszać w zakrystii i
kancelarii parafialnej.

3. Spowiedź Święta w kościele parafialnym przed Uroczystością Bożego Narodzenia w czwartek i piątek od 17.30 – 18.30. Natomiast w kościołach filialnych: w piątek od godz. 19.30: Bychowo, Kliszkowice, Borzęcin i Borki.

4. W niedzielę, 24.12 – przypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 12.00 nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.
Tego dnia zasiądziemy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu w rodzinach i w sąsiedztwie. Pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim i nie zaniedbajmy tradycji śpiewania kolęd. Niech dzień Wigilijny zgodnie z polską tradycją, pozostanie dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu. Przy wigilijnym stole wspominajmy również tych, którzy już od nas odeszli do wieczności.
W tym dniu zapraszamy na Pasterkę dla dzieci i osób starszych o godz. 20.00 i o godz. 24.00. Tego wieczoru o godz. 22.45 zespół „Adonai” z opiekunem ks. Grzegorzem
zaprasza na koncert kolęd i pastorałek. Msza św. pasterska w kościołach filialnych: w Borkach, Borzęcinie, Kliszkowicach i Bychowie o godz. 22.00.

5. W poniedziałek, 25.12 Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiamy wg porządku niedzielnego, tzn. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30 (tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00). Msze św. w kościołach filialnych wg porządku niedzielnego.

6. Składamy serdeczne podziękowania Panu Janowi Serniak ze Żmigródka za przekazanie choinek, które staną się dekoracją naszej świątyni podczas tegorocznych Świąt
Bożego Narodzenia; oraz za ich przywiezienie Panu Tomaszowi Twardemu; ministrantom seniorom i tym którzy pomagali przywieźć postawić i ubrać choinki. Bóg zapłać.

7. Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszych kościołów.

8. Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, literaturę religijną oraz kalendarze na Nowy rok.

9. Burmistrz Gminy Żmigród, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na wspólne spotkanie wigilijne. Wydarzenie to odbędzie się dnia 24 grudnia b.r. od godz. 10.00 na żmigrodzkim rynku.

10. Publiczne Przedszkole „Zielona Dolina” w Żmigrodzie zaprasza na przedstawienie pt. „Zatrzymaj się na chwilę” 17 grudnia o godz. 15.00 do sali widowiskowej Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie

11. Apel Policji (osobna karta)

12. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych drogich zmarłych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwigę Świst.

10.12.2023r. – II Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu. Msze św. roratnie w kościele parafialnym w tym tygodniu
z racji rekolekcji od poniedziałku do środy o godz. 16.45, w czwartek i piątek o godz. o godz. 18.30,
a w sobotę o godz. 8.00. Roraty w Bychowie w środy o godz. 17.00.

2. Dziś II niedziela miesiąca dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone będą
prace renowacyjne w naszej świątyni. Bóg zapłać.

3. Z racji rekolekcji kancelaria parafialna w tym tygodniu we wtorek i środę będzie nieczynna.

4. Program rekolekcji adwentowych jest następujący:
– W niedzielę Msze św. z nauką rekolekcyjną: o godz. 7.00, 9.00, 10.30 (dzieci),12.00 i 18.30.
– Od poniedziałku do środy:
– Msza św. z nauką dla dorosłych: 9.00 i 18.30.
– Dla dzieci roraty z nauką rekolekcyjną o godz. 16.45.
– Młodzież przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy na naukę rekolekcyjną o 17.45.
– Spowiedź św. rekolekcyjna odbędzie się w środę:
– dla dzieci od godz. 16.00,
– dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania od godz. 17.00,
– dla dorosłych i starszej młodzieży w godz. od 08.30 do 9.00 i od 17.45 do 18.30.

5. Podczas rekolekcji (w poniedziałek, wtorek i środę) nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

6. W liturgii Kościoła, w środę wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę, a w czwartek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

7. Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszych kościołów.

8. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, przy wyjściu z kościoła rozprowadza wigilijne świece Caritas. Świece można również nabyć po każdej Mszy św. w zakrystii. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

9. Na Mszy św. 15.12 23 r. o godz. 18.30 zostanie przyniesione przez harcerzy Szczepu MEKSYK
Światło Betlejemski. Jak co roku będzie możliwość odpalenia i zabrania tego światła na stół wigilijny
do swoich domów.

10. Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, literaturę religijną, lampiony adwentowe oraz kalendarze na nowy rok. Jestem przekonany, że znajdziemy tam dobry prezent pod choinkę.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy ś.p. Stefanię Janoś i ś.p. Edwarda Maliszewskiego, śp. Witolda
Tęczę oraz śp. Bronisławę Włodarczyk.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

3.12.2023r. – I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy dziś w Kościele święty czas Adwentu. Ma on podwójny charakter: jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów. Adwent jest więc okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Msze św. roratnie w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 8.00. (w kościele w Bychowie w środy o godz. 17.00).

2. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Rafała Brukarczyka CM, którego do duszpasterstwa w naszej parafii skierował przełożony Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy.

3. W poniedziałek wspominamy św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, w środę wspominamy w Kościele św. Mikołaja, biskupa, w czwartek wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

4. W przyszłą drugą niedzielę adwentu wszelkie ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac w naszej świątyni. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.

6. Tegoroczne opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszych kościołów.

7. Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, przy wyjściu z kościoła rozprowadza wigilijne świece Caritas. Świece można również nabyć po każdej Mszy św. w zakrystii. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

8. Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, literaturę religijną, lampiony adwentowe oraz kalendarze na nowy rok.

9. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu miał miejsce akt wandalizmu. Został pomalowany farbą w sprayu jeden z pomników.
Przypominamy, że cmentarz jest miejscem poświęconym dlatego tego typu działania można uznać za świętokrackie. Bardzo proszę byśmy byli czujni i reagowali na takie lub podobne. Zawsze należy to zgłosić to ks. proboszczowi lub na Policję.

10. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
Program rekolekcji adwentowych będzie następujący:
W niedzielę Msze św. z nauką rekolekcyjną:
– o godz. 7.00, 9.00, 10.30 (dzieci),12.00 i 18.30.
Od poniedziałku do środy:
– Msza św. z nauką dla dorosłych: 9.00 i 18.30.
– Dla dzieci roraty z nauką rekolekcyjną o godz. 16.45.
– Młodzież przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy na naukę rekolekcyjną o 17.45.

Spowiedź św. rekolekcyjna odbędzie się w środę:
– dla dzieci od godz. 16.00,
– dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania od godz. 17.00,
– dla dorosłych i starszej młodzieży w godz. od 08.30 do 9.00 i od 17.45 do 18.30.
Szczegółowy program znajduje się w gablocie informacyjnej przed kościołem.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Cecylię Liss, śp. Mieczysława Nawrockiego. W naszych modlitwach pamiętajmy również o zmarłym przed ośmiu laty ks. Józefie Siedlczyńskim.

26.11.2023r. – XXXIV Niedziela – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Obchodzimy dziś w Kościele Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem.

2. W poniedziałek 27.11 obchodzimy w kościele rocznicę objawień Matki Bożej od Cudownego Medalika św. Katarzynie Labouré. Serdecznie zapraszamy o godz. 17.45 na nowennę przed jubileuszem 200 lecia objawień oraz Mszę św. podczas której odbędzie się przyjęcie Cudownego Medalika przez członków Stowarzyszenia
Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Po Mszy św. będzie możliwość otrzymania Cudownego Medalika

3. We wtorek wspomnienie św. Katarzyny Labouré, dziewicy.

4. W środę będziemy przeżywać jubileusz 390 rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Naszym drogim siostrom życzymy wszelkich łask w realizacji charyzmatu.

5. W czwartek 30.11 obchodzimy w Kościele Święto św. Andrzeja Apostoła.

6. Do czwartku włącznie modlimy się w wypominkach za naszych drogich zmarłych o godz. 17.45 na nabożeństwo i na Mszy św. o godz. 18.30 a po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.

7. W piątek 01.12 przypada I piątek miesiąca. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia W Bychowie od godz. 16.30 okazja do spowiedzi i o godz. 17.00 Msza św.

8. W sobotę 02.12 po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W przyszłą niedzielę 03.12 rozpoczynamy Adwentem nowy rok liturgiczny. W tym dniu przypada również 8 rocznica śmierci śp. ks. Józefa Siedlczyńskiego CM, którego polecamy naszym modlitwom.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.

11. Od przyszłej niedzieli 03.12 Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo rozprowadzać będzie wigilijne świece Caritas jako pomoc najuboższym dzieciom i potrzebującym, również będzie można już nabyć opłatki wigilijne w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Całkowity dochód przeznaczony będzie na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej świątyni.

12. Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, literaturę religijną, kalendarze na nowy rok, oraz lampiony adwentowe.

19.11.2023r. – XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za ofiary na rzecz Stowarzyszenia pomoc Kościołowi w Potrzebie składane dziś do skarbony przy wyjściu. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna we wtorek i w środę, osoby zainteresowane zapraszamy w sobotę w godzinach od 9.00 do 10.00.

3. Informujemy, że w tym tygodniu ranna Msza św. we wtorek, środę i czwartek będzie sprawowana o godz. 7.00.

4. Za naszych zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące modlimy się przez cały listopad codziennie na nabożeństwie wypominkowym o godz. 17.45 i Mszy św. o godz. 18.30.

5. W poniedziałek 20.11 wspominamy w liturgii – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, we wtorek 21.11 wspominamy – Ofiarowanie N.M.P, w środę 22.11 wspominamy – św. Cecylię, męczennice – patronkę muzyki i śpiewu kościelnego.
Naszym artystom Chóru Parafialnego MAGNIFIKAT, organistom: Pani Agnieszce, Panu Tomaszowi i Panu Aleksandrowi, a także naszemu zespołowi ADONAI, życzymy Bożego  błogosławieństwa, opieki św. Cecylii oraz wielu sukcesów na chwałę Bożą.
W piątek 24.11. wspominamy – Świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.

6. Serdecznie zapraszamy w środę do kościoła w Bychowie na Mszę św. i nabożeństwo przy relikwiach ku czci św. Jana Pawła II na godz. 17.00.

7. Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, literaturę religijną, kalendarze na nowy rok, oraz lampiony adwentowe.

8. Przypominamy o obowiązku prolongaty miejsca po upływie 20 lat od pogrzebu oraz przedłużeniu opłat za miejsce. Nieopłacone w terminie miejsca będą przeznaczane do ponownych pochówków. Przypominamy także o potrzebie uzyskania zgody na postawienie nagrobka i utwardzenie terenu wokół grobu.

9. W ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” dotarły już świece Caritas na stół wigilijny. Świece można nabyć w zakrystii po każdej Mszy św. w niedzielę i w tygodniu.

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Czesława Wacyra, śp. Tadeusza Kuriata, śp. Mariannę Piasek, śp. Juliana Drab, śp. Marka Jasińskiego, śp. Irenę Psiuch .

12.11.2023r. – XXXII Niedziela Zwykła

1. Serdeczne dziękujemy za złożone ofiary na prace związane z renowacją naszej świątyni.

2. Za tydzień do skarbony przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na rzecz prześladowanych chrześcijan.

3. Bardzo cieszy widok, że potrafimy pięknie przeżywać rocznicę odzyskania niepodległości, dziękujemy za wspólną modlitwę na Mszy św. w intencji Ojczyzny i udział w uroczystościach  miejskich, dziękujemy za przystrojenie biało czerwonymi flagami swoich domów.

4. Za naszych drogich zmarłych modlimy się codziennie na nabożeństwie wypominkowym o godz. 17.45 i Mszy św. o godz. 18.30.

5. W czwartek 16.11. obchodzimy w Kościele Wrocławskim Święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej; w piątek 17.11 wspominamy św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; w sobotę, 18.11 wspominamy w Kościele błogosławioną Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.

6. Informujemy, że ważnych przyczyn ranna Msza św. w czwartek 16.11. będzie sprawowana o godz. 7.00.

7. Przypominamy o obowiązku prolongaty miejsca po upływie 20 lat od pogrzebu oraz przedłużeniu opłat za miejsce. Nieopłacone w terminie miejsca będą przeznaczane do ponownych pochówków.
Przypominamy także o potrzebie uzyskania zgody na postawienie nagrobka i utwardzenie terenu wokół grobu.

8. Na stoisku parafialnym polecamy, literaturę religijną, prasę katolicką, kalendarze.

5.11.2023r. – XXXI Niedziela Zwykła

1. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości na cmentarzu: Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej, Panu Dyrektorowi i Panom akustykom ze Żmigrodzkiego Domu Kultury za nagłośnienie, Firmie pogrzebowej „Memento Mori” za przygotowanie zadaszenia ołtarza, szczególne wyrazy podziękowania Panu Krzysztofowi – kościelnemu i tym, którzy mu pomagali za przygotowanie ołtarza polowego do liturgii, Panu organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza zarówno młodszym lektorom i ministrantom jak i ministrantom Seniorom. Bóg zapłać.
Dziękuję wszystkim, którzy sprzątając groby bliskich śmieci wrzucali do pojemników w śmietniku przy ul. Batorego.

2. Za naszych drogich zmarłych modlimy się codziennie na nabożeństwie wypominkowym o godz. 17.45 i Mszy św. o godz. 18.30.

3. Dziękujemy Żmigrodzkiej Fundacji Rozwoju Rodziny, ks. Robertowi i ks. Jerzemu za zorganizowanie Balu Wszystkich Świętych. Podziękowania kierujemy również dla PIZZERI QUESTO za użyczenie nagrzewnicy powietrza.

4. W liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W piątek wspominamy św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W sobotę wspominamy św. Marcina z Tours, biskupa.

5. W sobotę 11 listopada w będziemy przeżywać 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Uroczystości organizowane przez Miasto, które rozpoczną się o godz. 14.30 pod pomnikiem Pamięci w Żmigrodzie, o godz. 15.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny od Samorządu Gminy Żmigród. Ponadto wiele innych atrakcji: Polonez w wykonaniu seniorów i młodzieży, koncert patriotyczny oraz pokaz laserowy na budynku Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie. Dokładne informacje na plakacie w gablocie. Nie zapomnijmy w tym dniu przyozdobić naszych domów flagami w biało
czerwonych barwach. Niech będzie to nasz zewnętrzny znak jedności i wdzięczności za wolność naszej Ojczyzny.

6. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą kolejny etap prac renowacyjnych sklepień i ścian nawy bocznej południowej. Niestety z przyczyn od nas niezależnych prace jeszcze się nie rozpoczęły. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Przypominamy o obowiązku prolongaty miejsca po upływie 20 lat od pogrzebu oraz przedłużeniu opłat za miejsce. Nieopłacone w terminie miejsca będą przeznaczane do ponownych pochówków. Przypominamy także o potrzebie uzyskania pisemnej zgody na postawienie nagrobka i utwardzenie terenu wokół grobu, postawienia ławki, sadzenia krzewów czy drzew.

8. Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, oraz literaturę religijną i kalendarze na nowy rok.

9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny, naszych drogich parafian za których modlimy się w tegorocznych
wypominkach, oraz za śp. Genowefę Stanisz ze Żmigródka, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności.
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

29.10.2023r. – XXX Niedziela Zwykła – Rocznica poświęcenia własnego kościoła

1. Miesiąc listopad to czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Sprzątamy przy grobach. Pamiętajmy, wrzucić do miejsca na to przeznaczonego tzn. do kontenerów na śmietniku cmentarnym przy ul. Batorego. Nie bójmy się zwrócić uwagę osobom wynoszącym śmieci w miejsce gdzie kiedyś był śmietnik.

2. We wtorek z racji ostatniego dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.45, a o godz. 18.30 Msza św. za zmarłych wspominanych w wypominkach.

3. W środę 01.11. br. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
Dziękujemy Bogu za wszystkich tych, którzy dali nam przykład umiłowania Boga i człowieka. Pamiętajmy, w modlitwach o naszych drogich zmarłych, którzy odeszli już do Pana Boga. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00, 10.30. Na cmentarzu parafialnym o godzinie 12.30 procesja i modlitwa różańcowa, a po niej Msza św. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace przy kaplicy na naszym cmentarzu.
Tego dnia Msze św. w kościołach filialnych: Borki – 8.00, Borzęcin – 9.30, Bychowo i Kliszkowice – godz. 11.00.

4. W czwartek 02.11 Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 07.00, 09.00 i 18.30.
Wypominki w kościele parafialnym o godz. 17.45.

5. W dzień zaduszny w kościołach filialnych modlitwa za polecanych w wypominkach o godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. W sobotę po poranne Mszy św. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna we wtorek i środę będzie nieczynna.

8. W najbliższą sobotę zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie o godz. 18.00 w Salkach Katechetycznych w Żmigrodzie. Zachęcamy by rodzice pomogli przebrać się swojemu dziecku w postać świętego.

9. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w minionym tygodniu: + Władysława Musialik i + Roberta Sawickiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

22.10.2023r. – XXIX Niedziela Zwykła

1. 22 października to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, jest to także dzień 1 rocznicy wprowadzenia i instalacji relikwii naszego papieża w świątyni w
Bychowie. W związku z tym zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas wspólnej eucharystii o godz. 11.00.

2. Z taj okazji serdecznie zapraszamy na koncert papieski w wykonaniu Moniki Jakuszewicz do kościoła w Bychowie na godz. 16.00. Usłyszymy najpiękniejsze utwory które były bliskie ojcu świętemu oraz teksty jego nauczania, jest to doskonała okazja przypomnieć sobie o co prosił nas Jan Paweł II.

3. W piątek 27.10. o godz. 17.45 nowenna przed 200 rocznicą objawień Matki Bożej s. Katarzyna Labouré. Jednym ze znaków towarzyszących oczekiwaniom
na rocznicę objawień Cudownego Medalika jest monstrancja z w kształcie postaci Niepokalanej. W najbliższym tygodniu w naszej świątyni Najświętszy
Sakrament będzie wystawiany w tej monstrancji w kaplicy adoracji od wtorku do piątku. W kaplicach filialnych będziemy adorować Pana Jezusa w tej monstrancji podczas modlitwy różańcowej: w poniedziałek w Kliszkowicach, we wtorek w Borzęcinie; w czwartek w Borku i w piątek w kościele parafialnym.

4. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. W sobotę, 28.10 obchodzimy w Kościele święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

6. Za tydzień w niedzielę 29.10, obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła pw. Trójcy Świętej w Żmigrodzie, dzień oddania go na wyłączną własność Boga, by był on miejscem modlitwy dla wspólnoty parafialnej i miejscem sprawowania kultu. Podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.45 modlimy się w intencji budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców naszego kościoła.

7. Już za kilkanaście dni będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. W przedsionku kościoła wyłożone są kartki na tegoroczne wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie z wyraźnym zaznaczaniem imion kobiecych i męskich.
Parafian z kościołów filialnych prosimy o wyraźne zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być odczytane wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. W następną niedzielę w kościołach filialnych okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Natomiast w Żmigrodzie okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., a we wtorek 31.10 br. od godziny 17.00.

9. Przypominamy o obowiązku opłaty (prolongaty) miejsca na cmentarzu.
Nieopłacone w terminie miejsca będą przeznaczane do ponownych pochówków.
Przypominamy także o potrzebie uzyskania pisemnej zgody na postawienie nagrobka i utwardzenie terenu wokół grobu czy postawienia ławki. Zwracamy się z gorącą prośbą o wyrzucanie śmieci do wyznaczonych kontenerów na śmietniku cmentarnym przy ul. Batorego.

10. Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, literaturę religijną, oraz kalendarze na nowy rok.

11. W kancelarii można zamawiać intencje mszalne na następny rok kalendarzowy.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marek Pisula oraz śp. Władysław Musialik.
Wieczne odpoczywanie…

15.10.2023r. – XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś w archidiecezji wrocławskiej przeżywamy uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. Patronki Śląska i archidiecezji. W Kościele w Polsce przeżywamy dziś
XXIII DZIEŃ PAPIESKI – pod hasłem CYWILIZACJA ŻYCIA. W tym dniu zbierane są ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli pomoc dla młodzieży zdolnej, a niemającej możliwości materialnych by podjąć studia. (W naszym kościele ofiary na Dzieło nowego tysiąclecia prosimy składać do opisanej skarbony przy wyjściu z Kościoła).
Dziś o godzi. 9.30 Msza św. odpustowa w kaplicy św. Jadwigi Śląskiej w Borzęcinie.

2. Diecezjalna pielgrzymka z Katedry do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy będzie miała miejsce w najbliższą sobotę 21 października. Osoby chętne z naszej parafii zachęcamy by dołączyły do pielgrzymów we Wrocławiu lub do pielgrzymów z Prusic. Msza św. w Trzebnicy o godz. 16.30. Dodatkowe informacje znajdują się na plakatach w gablocie.

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.45.

4. We wtorek, wspominamy w liturgii kościoła św. Ignacego Antiocheńskiego.
Tego dnia o godzinie 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny zamówiona przez Rodzinę Radia Maryja; w środę obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty;
w piątek wspominamy św. Jana Kantego, kapłana, jest to również dzień imienin ks. prof. Jana Balbusa CM, któremu życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej; w sobotę, wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

5. W niedzielę 22 października Kościół wspomina św. Jana Pawła II jest to także dzień 1 rocznicy wprowadzenia i instalacji relikwii naszego papieża w świątyni w Bychowie. W związku z tym zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas wspólnej eucharystii o godz. 11.00. O godz. 16.00 odbędzie się koncert papieski w wykonaniu Moniki Jakuszewicz podczas którego usłyszymy najpiękniejsze utwory które były bliskie ojcu świętemu, jest to doskonała okazja by powrócić do nauczania Papieża Polaka.

6. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką jak również różańce i kalendarze na nowy rok.

7. Dzisiaj wybory do sejmu i senatu oraz referendum. Pamiętajmy, że możliwość oddania głosu jest naszym przywilejem, prawem i obowiązkiem.

8. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszarda Wasilewskiego i śp. Urszulę Rejman.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8.10.2023r. – XXVII Niedziela Zwykła

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę z przeznaczeniem na dalsze prace remontowo konserwatorskie w naszej świątyni.

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej: dzieci, młodzież i dorosłych. Od poniedziałku do piątku dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45. Natomiast w sobotę i niedzielę różaniec o godz. 17.45 dla wszystkich.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w piątek 13.10 błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.45 natomiast zapraszamy o godz. 19.00 na Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła. Prosimy o zabranie świec.

4. W sobotę 14.10 przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich nauczycielach z naszej parafii, a także tych którzy nas
uczyli.

5. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, kalendarze oraz prasę katolicką.

6. Za tydzień wybory do sejmu i senatu. Pamiętajmy, że możliwość wyboru jest prawem i obowiązkiem. Konferencja Episkopatu Polski opublikowała Vademecum
wyborcze katolika. Między innym czytamy, że „udział w wyborach jest obowiązkiem sumienia katolika. Jest to bowiem dowód podstawowego zaangażowania się „na rzecz dobra wspólnego, czyli dobra wszystkich i każdego”. Dobro wspólne stanowi sumę wartości, dzięki którym człowiek, rodzina i społeczność mogą pełniej i łatwiej osiągnąć własną doskonałość.

7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bronisława Dukiel; śp. Stefanię Bandrowicz; + Wiktorię Smektała której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1.10.2023r. – XXVI Niedziela Zwykła

1. W imieniu kapłanów dziękujemy za wszelkie życzenia i modlitwę, które otrzymaliśmy z okazji uroczystości św. Wincentego a Paulo.
Dziękujemy wszystkim przedstawicielom grup naszej parafii oraz wiernym wraz z którymi mogliśmy świętować ten szczególny dla nas dzień.

2. Rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 dla dzieci i codziennie o godz. 17.45 dla młodzieży i dorosłych. W sobotę i niedzielę o godz. 17.45 dla wszystkich.

3. W liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek wspominamy Świętych Aniołów Stróżów; w środę wspominamy św. Franciszka z Asyżu; w czwartek wspominamy św. Faustynę Kowalską, dziewicę; w piątek przypada I piątek miesiąca. Ze względu na obowiązki poza
parafią trzech księży, prosimy aby ze spowiedzi przed pierwszym piątkiem skorzystać od poniedziałku do czwartku;
w sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Tego dnia nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św.
o godz. 8.00.

4. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca, wszystkie ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace konserwatorsko-remontowe w naszej świątyni.

5. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, kalendarze oraz prasę katolicką.

6. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian Jerzego Zgierskiego oraz Danutę Fita, których pogrzeby będzie miał miejsce w tym tygodniu.

24.09.2023r. – XXV Niedziela Zwykła

1. W liturgii Kościoła w środę uroczystość św. Wincentego a Paulo, w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika; w piątek święto świętych Archanioł Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

2. Uroczystość św. Wincentego a Paulo dla Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia oraz stowarzyszeń które żyją duchowością tego świętego jest świętem patronalnym. Dlatego też ze względu na uroczystość, która w tym roku przypada w środę będą miały miejsce następujące zmiany. Nowenna przed 200
rocznicą objawień Cudownego Medalika i nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy będą odprawiane we wtorek 26.09. o godz. 17.45. Natomiast w środę o godz. 18.15 rozpoczniemy wieczorne nabożeństwo przy kolumnie z figurą św. Wincentego a Paulo, a następnie przejdziemy procesyjnie do kościoła na Mszę św.
Dokładny plan tego szczególnego dnia znajduje się w gablocie.

3. W przyszłą niedzielę 01.10. zapraszamy do Kliszkowic na Msze św. odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo patrona tamtejszej kaplicy o godz. 12.30.

4. Ze względu na zmianę terminu odpustu w kaplicy w Kliszkowicach spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia
sakramentu Bierzmowania odbędzie się po Mszy św. o godz. 10:30, a nie jak wcześniej było zapowiedziane po Mszy św. o godz. 12.00.

5. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, kalendarze na przyszły rok oraz prasę katolicką.

6. W środę 27 września ze względu na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach polecają się śp. Maria Szmigiel i śp. Jerzy Zgierski.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

17.09.2023r. – XXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada 84 rocznica agresji Rosji sowieckiej na Polskę. Na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w int. żyjących i zmarłych Sybiraków.
Zachęcamy do obejrzenia małej wystawy – przy konfesjonale w lewej nawie – dotyczącej zesłania Polaków na Syberię.

2. W poniedziałek obchodzimy w Kościele Święto św. Stanisława Kostki- patrona polskiej młodzieży, a także patrona kościoła pomocniczego przy ulicy Rybackiej, w środę wspomnienie św. męczenników koreańskich (Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy), w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła-
Ewangelisty, w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana.

3. We wtorek, 19.09 Msza św. o godz. 18:30 w intencji zamówionej przez Koło Przyjaciół Radia „Maryja”. Ofiary sładane podczas tej Mszy św. są przeznaczone na Telewizję Trwam i Radio Maryja.

4. Spotkanie organizacyjne dla osób które pragną przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek 22.09. po Mszy św. wieczornej. Natomiast rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie 01.10. po Mszy św. o godz. 12.00.

5. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, kalendarze na przyszły rok oraz prasę katolicką.

6. Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach polecają się śp. Jan Sulikowski, śp. Maria Smektała, śp. Natalia Tonderys oraz śp. Franciszek Pietras.
Wieczny  odpoczynek racz im dać Panie…

10.09.2023r. – XXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś Kościół w Polsce dziękuje Bogu za nowych błogosławionych – Józefa i Wiktorię Ulmów i ich dzieci. Zginęli śmiercią męczeńską za pomoc udzieloną
Żydom. Msza św. beatyfikacyjna z miejscowości Markowa będzie transmitowana w telewizji o godz. 10.00.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę z przeznaczeniem na dalsze prace remontowo konserwatorskie w naszej świątyni.

3. W liturgii Kościoła w środę 13.09. wspominamy św. Jana Chryzostoma, biskupa i dra Kościoła. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo fatimskie; w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest chrześcijańskim godłem. Czy w naszych domach zajmuje godne miejsce. W sobotę – 16.09. wspomnienie Świętych męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

4. Spotkanie Dzieci i Młodzieży Maryjnej w piątek, 15 września o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny, które chcą dołączyć do Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej.

5. W niedzielę 17.09. przypada 78 rocznica agresji Rosji sowieckiej na Polskę. Rozpoczęła się okupacja sowiecka, która m.in. doprowadziła do ludobójstwa w Katyniu i masowych deportacji Polaków na wschód. W naszych modlitwach polecajmy Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie. Na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić w int. Żyjących i Zmarłych Sybiraków. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny tych, którzy doświadczyli „Golgoty Wschodu”.

6. W dniach 15-17 września 2023 roku w Głębowicach odbędą się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem. (zgłoszenia pod numerem telefonu 508 098 589 lub mailowo na adres: rekolekcje.postracie@gmail.com.)

7. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, kalendarze na przyszły rok oraz prasę katolicką.

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w minionym tygodniu śp. Jana Sulikowskiego, śp. Renatę Bielecką oraz śp. Jerzego Prokopa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

UWAGA!!! W niedzielę 17.09.2023 r. Msza św. w Kliszkowicach wyjątkowo o godzinie 11.00

03.09.2023r. – XXII Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym Kościół wspomina dziś św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła, jest on patronem ks. Grzegorza Szpaka CM. Solenizanta i jego posługę polecamy w modlitwie i składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

2. Jutro w poniedziałek, 04.09 rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 młodzież Szkół Średnich oraz uczniów Szkoły Podstawowej i Szkoły Specjalnej, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców.

3. W piątek 08.09. obchodzimy w Kościele Święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. W tym dniu, zgodnie z polską tradycją błogosławi się ziarna na zasiew. Jest to też dzień imienin s. Marii Słowik SM przełożonej domu sióstr Miłosierdzia w Żmigrodzie, katechetki i opiekunki Stowarzyszenia dzieci i Młodzieży Maryjnej. Dlatego też w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 złożymy życzenia i będziemy się modlić w Jej intencji.

4. Przyszła niedziela 10.09 to druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, przeznaczone będą na prace remontowe – konserwatorskie w naszej świątyni i kaplicy cmentarnej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych.

6. Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 9 września, koszt 95 zł. Zapisy na stoisku parafialnym u Pani Teresy.
Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie.

7. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz książki i prasę katolicką.

8. Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski zaprasza serdecznie seniorów na Żmigrodzkie Dni Seniora. W terminie od 16 do 29 września 2023r.
odbędą się spotkania, warsztaty i wykłady. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Gminy Żmigród.

9. Informujemy, że od jutra wracają godziny urzędowania kancelarii w ciągu roku tzn. wtorek od 16.00 do17.00, w środę od 19.00 do 20.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbarę Gągorowską i śp. Czesławę Piskorz.

27.08.2023r. – XXI Niedziela Zwykła

1. Dziś 27 dzień miesiąca zapraszamy na godz. 17.45 na comiesięczną nowennę do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik przed dwusetną rocznicą objawień.

2. W liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek, św. Augustyna, bpa i doktora kościoła; we wtorek, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek wspominamy bł. Bronisławę, dziewicę.

3. W czwartek ostatni dzień miesiąca zapraszamy o godz. 17.45 na wypominki a po nich Msza św. w intencji wspominanych zmarłych.

4. Najbliższy piątek to 1 września, w tym dniu przeżywamy kolejną rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy oddali swoje życie za nasza Ojczyznę. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Od godziny 17.30 okazja do spowiedzi
świętej, o godz. 18.00 nabożeństwo i o godz. 18.30 Msza św. W Bychowie od godz. 16.30 okazja do spowiedzi i o godz. 17.00 Msza św.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę, 03.09 podczas Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Również za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 Msza św. w int. dziękczynnej za szczęśliwe zbiory od mieszkańców Grądzika.

8. Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 9 września, koszt 95 zł. Zapisy na stoisku parafialnym u Pani Teresy.
Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie.

9. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Czesławę Rybka i śp. Halinę Adamiszyn. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

20.08.2023r. – XX Niedziela Zwykła

1. W liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek, św. Piusa X, papieża; we wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła; w sobotę – 26.08 uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Burmistrz Gminy Żmigród i sołtys Karnic serdecznie zapraszają na Gminne Dożynki, które odbędą się 26 sierpnia w sobotę w Karnicach. Msza święta polowa na placu przy świetlicy rozpocznie się o godz. 15.00. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie.

3. Za tydzień w niedzielę 27 dnia miesiąca zapraszamy na comiesięczną nowennę do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik przed dwusetną rocznicą objawień.

4. Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 9 września, koszt 95 zł. Zapisy na stoisku parafialnym u Pani Teresy. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie.

5. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w minionym tygodniu: śp. Marię Hanko. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

13.08.2023r. – XIX Niedziela Zwykła

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na dzisiejszą tacę z przeznaczeniem na dalsze remontowe naszej świątyni. Za każdy złożony dar składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy św. Maksymiliana Marii
Kolbego, kapłana i męczennika; we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP; w czwartek, św. Jacka zakonnika.

3. Przypominamy, że Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest świętem obowiązkowym tzn. każdy katolik jest zobowiązany w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. Tego dnia Msze św. w naszych kościołach jak w każdą niedzielę, a po każdej Mszy św. błogosławieństwo kwiatów i ziół.

4. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

5. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 9 września br. Wyjazd o godz. 6.00 spod wieży ciśnień. Zapisy na stoisku parafialnym u p. Teresy. Dokładne informacje są wywieszone w gablocie przed kościołem.

6. Przypominamy, że jakiekolwiek prace prowadzone na cmentarzu wymagają pisemnego zezwolenia  administratora cmentarza.

7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Kazimierza Zganiacz oraz śp. Henryka Kocik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

6.08.2023r. – XVIII Niedziela Zwykła

1. W czasie wakacji i urlopów modlimy się o błogosławieństwo Boże i bezpieczeństwo dla wypoczywających.

2. Obchodzimy dziś w Kościele Święto Przemienienia Pańskiego.

3. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy bł. Edmunda Bojanowskiego; we wtorek, wspominamy św. Dominika, kapłana; w środę, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w czwartek, święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek, wspominamy św. Klarę, dziewicę.
4. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone na prace remontowo-konserwatorskie w naszej świątyni.
Z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła.

5. Również w przyszłą niedzielę, wspólnota kościoła filialnego w Borkach podczas Mszy św. o godz. 08.00 będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci swego patrona – św. Maksymiliana Marii Kolbe. Osoby uczestniczące w tej Mszy św. mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Informujemy, że decyzją przełożonych Prowincji Krakowskiej Sióstr Miłosierdzia s. Irena Wojtonis SM przechodzi do domu sióstr w Tenczynku, i s. Apolonia Jurczyk SM przechodzi do Krakowa. Dziękujemy drogim siostrom za wszelkie dobro, modlitwę i posługę w naszej parafii.
Niech dobry Bóg wynagrodzi i obdarzy potrzebnymi łaskami w nowym miejscu.

7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłego w minionym tygodniu: śp. Andrzeja Jańczak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

16.07.2023r. – XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś w Bychowie o godz. 11.00 Msza św. odpustowa z procesją ku czci Matki Bożej Szkaplerznej czczonej w tamtejszym kościele w kopi wizerunku przywiezionym ze Stojaniec na Kresach Wschodnich. Wspólnota z Bychowa zaprasza w sobotę 22 lipca na Mszę św. i nowennę do św. Jana Pawła II.

2. W liturgii wspominamy w czwartek bł. Czesława, patrona Archidiecezji Wrocławskiej; a w sobotę święto św. Marii Magdaleny.

3. Zachęcamy do Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w kaplicy św. Krzyża od poniedziałku do piątku, od 8.30 do wieczornego nabożeństwa.

4. We wtorek, 18.07 o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja.

5. Kancelaria parafialna podczas wakacji czynna w poniedziałki, środy i piątki bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

6. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

7. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłego Eugeniusza Porucznik, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

9.07.2023r. – XIV Niedziela Zwykła

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na prace remontowo renowacyjne naszej świątyni.

2. W imieniu osób chorych i starszych dziękujemy za przygotowanie Dnia Chorych: Księżom, Paniom ze Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo, a także
panu Krzysztofowi – kościelnemu i panu Tomaszowi – organiście oraz wszystkim którzy pomogli dotrzeć do świątyni osobom chorym i starszym.
Składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników z Zielonej Góry oraz Rowerową
Pielgrzymkę ze Szczecina na Jasną Górę. Szczególne podziękowania dla Pana Dyrektora oraz pracowników Żmigrodzkiego Domu Kultury za wypożyczenie stołów
i ławek.

4. W liturgii wspominamy, we wtorek święto św. Benedykta, opata i patrona Europy, w środę wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu bpa i męczennika, w czwartek wspominamy św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, a w sobotę św. Bonawenturę, bpa i doktora Kościoła.

5. Informujemy, że posługę kościelnego w naszej świątyni objął pan Krzysztof Rak. Jego osobę i pracę na rzecz wspólnoty parafialnej polecamy w waszym modlitwach.

6. Kancelaria parafialna podczas wakacji czynna w poniedziałki, środy i piątki bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

7. Zachęcamy do Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w kaplicy św. Krzyża od poniedziałku do piątku, od zakończenia Mszy św. rano do wieczornego nabożeństwa.

8. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

9. W przyszłą niedzielę w Bychowie o godz. 11.00 obchodzić będziemy odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej czczonej w tamtejszym kościele w kopi
wizerunku przywiezionym ze Stojaniec na Kresach Wschodnich.

10. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

11. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłe parafianki: śp. Teresę Spurtacz oraz Stanisławę Nowik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

2.07.2023r. – XIIi Niedziela Zwykła

1. Kancelaria parafialna podczas wakacji czynna w poniedziałki, środy i piątki bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

2. Dzisiejszą niedzielą kończy swoją posługę w naszej Parafii siostra Elżbieta Tokarczyk, która decyzją przełożonych Prowincji zostaje przeniesiona do pracy z ubogimi do Tenczynka koło Krakowa. Na co dzień mogliśmy spotkać siostrę w zakrystii, dbała o piękno i porządek w świątyni. Siostra Elżbieta również mocno była zaangażowana w działalność na rzecz ubogich w Stowarzyszeniu św. Wincentego a Paulo. Droga siostro niech Matka Najświętsza wyprasza Ci potrzebne łaski w nowym miejscu twojego posłania.

3. W liturgii wspominamy w poniedziałek, 03.07 Święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek wspominamy bł. Marię, Teresę Leduchowską, a w sobotę św. Jana z Dukli.

4. Zachęcamy do Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w kaplicy św. Krzyża od poniedziałku do piątku, od zakończenia Mszy św. rano do wieczornego nabożeństwa.

5. W czwartek 6 lipca wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku z całej parafii serdecznie zapraszamy na dzień chorych. O godz. 9.30 okazja do spowiedzi św., o 10.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu chorych, na zakończenie każdy chory zostanie indywidualnie pobłogosławiony Najświętszym Sakramentem. Po modlitwie zapraszamy na wspólne spotkanie przy stole. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w dotarciu chorym na ta uroczystość.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00. W środę kolejny raz gościć będziemy w naszej parafii Pielgrzymkę Rolników diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Pielgrzymi przybędą do miejscowości Borek 05.07 w środę około godziny 15.00. Następnie przejdą około godziny 18.00 na nocleg. W piątek, 07.07 będzie przejeżdżać i na odpoczynek zatrzyma się pielgrzymka rowerowa ze Szczecina.

7. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

8. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Chytra, śp. Bogdan Habiński, śp. Wanda Woźnica. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

25.06.2023r. – XIi Niedziela Zwykła

Rozpoczęły się wakacje wszystkim dzieciom i młodzieży oraz dorosłym życzymy udanego odpoczynku i przypominamy, by nie zapominać w tym czasie o Panu Bogu i o niedzielnej Mszy św.W liturgii wspominamy w środę wspomnienie św. Ireneusza bpa i męczennika; w
czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

1. Najbliższy rok w diecezji wrocławskiej to czas synodu. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w zespole presynodalnym, którego zadaniem będzie przygotowanie pytań na Synod Diecezjalny. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.

2. Dziś Msza św. w miejscowości Borek będzie sprawowana o godz. 10.30. Po niej nastąpi poświęcenie odnowionej kapliczki i krzyża przydrożnego.

3. 27 listopada we wtorek o 17.45 nowenna do MB Obj. Cud. Medalik.

4. W piątek 30.06 z racji ostatniego dnia miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.45 i Mszę św. o godz. 18.30 w intencji naszych drogich zmarłych.

5. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niep. Ser. Maryi.

6. Za niecałe dwa tygodnie pielgrzymi Pielgrzymki Rolników idący z Klenicy (koło Zielonej Góry) na Jasną Górę zatrzymają się w naszej miejscowości na nocleg 5/6 lipca br. Dzień później 7 lipca zatrzyma się na krótki odpoczynek Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak co roku postarajmy się ugościć strudzonych wędrowców. A o godz. 15.00 w kościele parafialnym dołączmy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Od 3 lipca w tygodniu w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku zachęcamy do Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Krzyża.

9. Za tydzień w czwartek 6 lipca wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku z całej parafii serdecznie zapraszamy na dzień chorych.
O godz. 9.30 okazja do spowiedzi św., o 10.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu chorych, na zakończenie zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po modlitwie zapraszamy na wspólne spotkanie przy stole. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w dotarciu chorym na ta uroczystość.

10. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną oraz prasę katolicką.

11. Przypominamy, że w czasie wakacji od 26 czerwca do 3 września br. kancelaria parafialna będzie otwarta w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy św.

12. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00. będziemy dziękować Panu Bogu za posługę w naszej Parafii w zakrystii i Stowarzyszeniu naszej siostrze Elżbiecie, która decyzją przełożonych Prowincji zostaje przeniesiona do pracy z ubogimi do Tenczynka koło Krakowa.

18.06.2023r. – XI Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za piękne świadectwo umiłowania Eucharystii dane przez udział procesjach w oktawie Bożego Ciała: Dziękujemy Różom Żywego Różańca, Stowarzyszeniu dzieci i młodzieży Maryjnej, tym ministrantom i lektorom, którzy brali udział w procesjach oraz dziewczynkom sypiącym kwiaty ich mamom oraz babciom , które z nimi były. Dziękujemy mężczyznom, którzy nieśli figurę Matki Bożej Fatimskiej. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym każdego dnia oktawy w Mszy św. i w procesji.

2. W liturgii wspominamy w środę św. Alojzego Gonzagi zakonnika. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona diecezji wrocławskiej.

3. Najbliższy rok w diecezji wrocławskiej to czas synodu. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w zespole presynodalnym, którego zadaniem będzie przygotowanie pytań na Synod Diecezjalny. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.

4. Spotkanie rady parafialnej w czwartek 22.06.2023 po wieczornej Mszy św.

5. Za tydzień Msza św. w miejscowości Borek będzie sprawowana o godz. 10.30. Po niej nastąpi poświęcenie odnowionej kapliczki i krzyża przydrożnego. Tego dnia nie będzie w Borku Mszy św. o godz. 8.00.

6. Już za niecałe trzy tygodnie pielgrzymi Pielgrzymki Rolników idący z Klenicy (koło Zielonej Góry) na Jasną Górę. zatrzymają się w naszej miejscowości na nocleg 5/6 lipca br.
Chętnych, którzy chcieliby przyjąć pielgrzymów prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

7. Również za niecałe trzy tygodnie 7 lipca zatrzyma się w naszej parafii na odpoczynek Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak co roku postarajmy się ugościć strudzonych wędrowców.

8. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną oraz prasę katolicką.

9. 22 czerwca 1976 r. w Żmigrodzkich Zakładach Roszarniczych ”ŻMILEŃ” w wypadku zginęło wielu bliskich naszemu sercu. W 47 rocznicę tragedii w ich intencji będą sprawowana Msza św. w środę 21.czerwca o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny, znajomych i byłych pracowników zakładu.

10. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszą parafiankę, która w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Pryga. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

11.06.2023r. – X Niedziela Zwykła

Jeszcze raz chcemy wyrazić wdzięczność za uroczystość Bożego Ciała.
Panu Bogu, że dał nam tę łaskę udziału w tej uroczystości.
Wszystkim przygotowującym Uroczystość Bożego Ciała za piękne świadectwo i ofiarny trud.
Serdeczne podziękowanie dla Policji Żmigrodzkiej, wszystkich Strażaków ze Żmigrodu zabezpieczających naszą procesję oraz dyskretnie czuwającej służbie medycznej. Niech Pan Bóg błogosławi Wam w życiu zawodowym i osobistym.
Podziękowania dla Pana Dyrektora Domu Kultury i Panom, którzy nagłaśniali naszą procesję oraz panu organiście Tomaszowi, który prowadził śpiew.
Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Uroczystości Bożego Ciała, s. Elżbiecie zakrystiance oraz księżom i siostrom.
Dziękujemy wspólnotom i grupom oraz innym ludziom dobrej woli, którzy budowali piękne ołtarze, dzieciom z klasy 3 i 4 w strojach komunijnych, dzieciom sypiącym kwiaty, siostrze Marii, ks. Jerzemu i paniom katechetkom oraz rodzicom za opiekę nad nimi.
Osobne podziękowanie kierujemy do wszystkich niosących podczas procesji sztandary, feretrony, ministrantom seniorom niosącym baldachim.
Nadleśnictwu w Żmigrodzie za drzewka którymi przystroiliśmy ołtarze. Dziękuję wszystkim którzy przystroili swoje domy i drogę procesji. Szczególne podziękowania chcemy skierować wobec wszystkich osób, które zaangażowały się w przygotowanie ołtarzy I z ulic Rzeźniczej i Rybackiej miejscowości Borzęcin; drugiego z ul. Wiejskiej i Powstańców Styczniowych oraz z miejscowości Borek; trzeciego z ul. Kolejowej; oraz IV ołtarza mieszkańcom z Kliszkowic – Bóg zapłać.
Dziękujemy mieszkańcom ulic którzy nie budowali ołtarzy ale złożyli się i zakupili do ołtarzy przepiękne kwiaty.
Kochani serdecznie dziękujemy za świadectwo wiary dane tego dnia przez udział w procesji i modlitwę.


1. Ze względu na trwającą oktawę Bożego Ciała we wtorek 13 czerwca nie będzie procesji fatimskiej. Jednak zachęcamy by tego dnia trwać na indywidualnej
modlitwie różańcowej.
2. W liturgii wspominamy we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala, bpa i męczennika. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
3. Spotkanie rady parafialnej za tydzień w czwartek 22.06.2023 po wieczornej Mszy.
4. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną oraz prasę katolicką. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zabrania nieodpłatnie gazety diecezjalnej Nowe
Życie. Zabierzcie ją dla chorych nie wychodzących z domu sąsiadów.
5. 22 czerwca 1976 r. w Żmigrodzkich Zakładach Roszarniczych ”ŻMILEŃ” w wypadku zginęło wielu bliskich naszemu sercu. W 47 rocznicę tragedii w ich intencji będą sprawowane Msze św. w niedzielę 18.czerwca o godz. 9.00 i w środę 21.czerwca o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny, znajomych i byłych pracowników zakładu.
6. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Robert Mitek oraz śp. Urszula Lisowska.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

4.06.2023r. – Uroczystość odpustowa ku czci Trójcy Świętej

1. Przeżywamy dziś uroczystości odpustowe ku czci Trójcy Świętej. Przewodniczy nim ks. Jerzy Basaj CM, Dyrektor Krajowy Apostolatu Maryjnego (Stowarzyszenia Cudownego Medalika). Suma odpustowa z procesją o godz. 12.00.
2. Czerwiec w Kościele poświęcony w sposób szczególny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez cały miesiąc będziemy modlić się litanią do NSPJ na zakończenie Mszy św. wieczornej.
3. W poniedziałek wspominamy w Kościele św. Bonifacego bpa i męczennika
4. W czwartek 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Procesja wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 9.00 i przejdzie następującymi ulicami: Kościelna, Wrocławska, Rzeźnicza, Rybacka, Wiejska, Powstańców Styczniowych, Kolejowa, św. Jana Pawła II i wróci do kościoła. Pamiętajmy o przystrojeniu domów na trasie przejścia procesji.
5. Niech Chrystus ukryty w Eucharystii błogosławi naszym domostwom, naszemu miastu, naszej Ojczyźnie. Nasz udział w procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest pośród nas, w naszym życiu. Do udziału w procesji serdecznie zapraszamy tegoroczne dzieci komunijne i rocznicowe, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Msze św. w kościele parafialnym w tym dniu odprawimy o godz. 07.00, 09.00, 12.00 i 18.30. O Przygotowanie I ołtarza na skrzyżowaniu ulic Rzeźniczej i Rybackiej prosimy mieszkańców tych ulic oraz miejscowość Borzęcin; II ołtarza na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Powstańców Styczniowych mieszkańców tych ulic oraz miejscowości Borki; III ołtarz przy wjeździe na posesję firmy WAJER mieszkańców ul. Kolejowej; IV ołtarz na rynku pod Figurą Matki Bożej Niepokalanej mieszkańców ul. św. Jana Pawła II, Placu Wojska Polskiego oraz miejscowości Kliszkowice. W kościołach filialnych: Borki i Borzęcin – godz. 8.00, Kliszkowice i Bychowo – godz. 12.00. W Bychowie po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy.
6. Na stoisku parafialnym polecamy dekoracje do przystrojenia domów na Boże Ciało, literaturę religijną oraz prasę katolicką.
7. Stowarzyszenie cudownego Medalika serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy. Dokładne informacje znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.
8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Pelczar – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz śp. Weronika Pisula – pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

28.05.2023r. -VIII NIEDZIELA Wielkanocna – Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiejsza niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w liturgii Kościoła kończy okres wielkanocny. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłan, w sobotę wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
2. W środę w ostatni dzień maja o godz. 17.45 nabożeństwo wypominkowe, a po nim Maza św. w intencji osób wspomnianych w wypominkach.
3. Czerwiec poświęcony w sposób szczególny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez cały miesiąc będziemy modlić się litanią do NSPJ na zakończenie Mszy św. wieczornej.
4. Wczoraj dzieci klas IV ze szkoły podstawowej w Żmigrodzie przeżywały pierwszą rocznicę Komunii św. Prośmy Pana Jezusa, by miał je w swojej opiece każdego dnia.
Dziękujemy s. Marii, ks. Jerzemu, pani organistce Agnieszce i s. Elżbiecie oraz wszystkim którzy przygotowali tę uroczystość.
5. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
6. Za tydzień 04.06. b.r. uroczystości odpustowe ku czci Trójcy Świętej. Przewodniczyć im będzie ks. Jerzy Basaj CM, Dyrektor Krajowy Apostolatu Maryjnego (Stowarzyszenia Cudownego Medalika). Suma odpustowa z procesją o godz. 12.00.
7. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.
8. Stowarzyszenie cudownego Medalika serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy. Dokładne informacje znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.
9. W czwartek 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Procesja wyruszy z kościoła parafialnego i przejdzie następującymi ulicami: Kościelna, Wrocławska, Rzeźnicza, Rybacka, Wiejska, Powstańców Styczniowych, Kolejowa, św. Jana Pawła II i wróci do kościoła. O wybudowanie I ołtarza na skrzyżowaniu ulic Rzeźniczej i Rybackiej prosimy mieszkańców tych ulic oraz miejscowość Borzęcin; II ołtarza na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Powstańców Styczniowych mieszkańców tych ulic oraz miejscowości Borki; III ołtarz przy wjeździe na posesję firmy WAJER mieszkańców ul. Kolejowej; IV ołtarz na rynku pod Figurą Matki Bożej Niepokalanej mieszkańców ul. św. Jana Pawła II, Placu Wojska Polskiego oraz miejscowości Kliszkowice.
Spotkanie dla mieszkańców wyżej wymienionych ulic, przygotowujących poszczególne ołtarze w środę 31.05 o godz. 19.15 w kościele Trójcy Świętej.
10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Rudolfa Traugotta, śp. Krystynę Skalską, i śp. Zdzisława Wrzesińskiego oraz zmarłego przed dwoma laty śp. Andrzeja Bałajzy, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

21.05.2023r. -VII NIEDZIELA Wielkanocna

1. Miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony jest czci Matki Bożej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy nabożeństwem litanii loretańskiej codziennie o godz.  18.00.
2. Wczoraj uczniowie klas III ze szkoły podstawowej w Żmigrodzie przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. Obejmujemy je naszą modlitwą. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za dar ołtarza: przepiękne ornaty, które będą używane podczas uroczystości.
3. W minioną niedzielę modliliśmy się w intencji miasta i mieszkańców w 770 rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu. Dziękujemy wszystkim obecnym na Mszy św., a szczególnie pocztom sztandarowym szkół ze Żmigrodu, Barkowa i Powidzka.
4. W tym tygodniu w liturgii środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych w piątek św. Filipa Neri, prezbitera, a w następną niedzielę uroczystość – Zesłania Ducha Świętego.
5. W dniu 22.05. Msza św. i nowenna do św. Jana Pawła II w świątyni w Bychowie o godzinę 17.00. Serdecznie zapraszamy. Za tydzień w niedzielę przypada
wspomnienie patrona świątyni w Bychowie św. Jana Nepomucena.
6. W piątek 26 maja Dzień Matki. W naszych modlitwach i przez małe gesty podziękujmy za ich obecność w naszym życiu, a dla zmarłych mam prośmy o miłosierdzie.
7. W najbliższą sobotę 27.05. na Mszy św. o godz. 10.00, dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedzi dla dzieci rocznicowych i ich
rodziców odbędzie się w piątek (26.05.) o godz.17.00. Próby dla dzieci przed uroczystością będą w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 16.30.
8. 27 maja w sobotę o godz. 18.00 comiesięczna modlitwa w drugim roku nowenny
przed 200 jubileuszem objawień Cudownego Medalika.
9. Uroczystości odpustowe ku czci Trójcy Świętej w naszej parafii odbędą się 04.06. b.r. Przewodniczyć im będzie ks. Jerzy Basaj CM, Dyrektor Krajowy Apostolatu Maryjnego (Stowarzyszenia Cudownego Medalika).
10. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką. Znajdziemy tam również Pismo Święte i inne rzeczy które mogą stać się pięknym prezentem na różne rodzinne uroczystości.
11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anielę Dąbek i śp. Romualda Kołodyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

14.05.2023r. -VI NIEDZIELA Wielkanocna

1. Dziś druga niedziela miesiąca ofiary składane na tace są przeznaczone na prace związane z budynkami sakralnymi naszej parafii. Za każdą ofiarę serdecznie
dziękujemy. Bóg zapłać. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie sprawowana w najbliższą środę o godz. 18.30.
2. Miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony jest czci Matki Bożej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy nabożeństwem Litanii Loretańskiej codziennie o godz. 18.00.
3. W tym tygodniu w liturgii we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, a w następną niedzielę uroczystość – Wniebowstąpienie Pańskie.
4. Dziś o godzinie 13.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z prośbą o błogosławieństwo dla naszego Miasta i jego mieszkańców z okazji 770 lecia
nadania praw miejskich. Bezpośrednio po Mszy św. koncert w wykonaniu chórów Magnificat i Cantate Deo.
5. W najbliższą sobotę 20 maja będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystości I Komunii Świętej podczas Mszy Św. o godz. 9.30 do Komunii św. przystąpią dzieci z klasy III b i c, oraz o godz. 12.00 dzieci z klasy III a i d.
Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek (19.05.) o godz. 16.00 klasa III a; 16.30 klasa III b; 17.00 klasa III c; 17.30 klasa III d.
6. Natomiast tydzień później, w sobotę 27.05 o godz. 10.00, obchodzić będziemy rocznicę przyjęcia I-szej Kominii Świętej dzieci z klas czwartych.
7. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.
Znajdziemy tam również Pismo Święte i inne rzeczy które mogą stać się pięknym prezentem dla dziecka na I Komunię świętą.
8. Przypominamy, że jakiekolwiek prace wykonywane na cmentarzu: prace kamieniarskie, stawianie ławeczek czy sadzenie krzewów itp. wymagają pisemnej
zgody zarządcy cmentarza.
9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Zieleniak, śp. Mirosław Nawrocki. Wieczny
odpoczynek racz im dać Panie…

7.05.2023r. – III NIEDZIELA Wielkanocna

1. Zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy nabożeństwem Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 18.00.
2. W poniedziałek, 08.05 obchodzić będziemy w Kościele uroczystość ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
3. We wtorek, 09.05. Rodzina Wincentyńska przeżywa uroczystość św. Ludwiki de Marillac. Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Zgromadzenia, którego siostry są obecne w naszej parafii od zakończenia II Wojny Światowej.
4. W sobotę 13.05 zapraszamy o godz. 19.00 na nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Prosimy o zabranie świec.
5. W następna niedzielę podczas Mszy św,. o godz. 10.30 dzieci z klasy III odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
6. 14 maja o godzinie 13.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z prośbą o błogosławieństwo dla naszego Miasta i jego mieszkańców z okazji 770 lecia nadania praw miejskich. Bezpośrednio po Mszy św. koncert w wykonaniu chórów Magnificat i Cantate Deo.
7. Informujemy drogich Parafian, że Uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii przeżywać będziemy 20 maja (sobota) podczas Mszy Św. o godz. 9.30 do Komunii św. przystąpią dzieci z klasy III b i c, oraz o godz. 12.00 dzieci z klasy III a i d.
Natomiast rocznica przyjęcia I Komunii św. odbędzie się 27 maja (sobota) o godz. 10.00.
8. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką. Znajdziemy tam również Pismo Święte i inne rzeczy które mogą stać się pięknym prezentem dla dziecka na I Komunię świętą.
9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Elżbietę Knap, Śp. Mirosławę Kunysz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

30.04.2023r. – III NIEDZIELA Wielkanocna

1. IV niedziela wielkanocna rozpoczyna tydzień modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
2. Dziś ostatni dzień miesiąca. Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.45 a po nim Msza św. w intencji naszych zmarłych o godz. 18.30.
3. Począwszy od poniedziałku przez cały maj zapraszamy o godz. 18.00 na majówki czyli modlitwę litanią do Matki Bożej. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni módlmy się przy kapliczkach.
4. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Józefa, rzemieślnika; we wtorek św. Atanazego bpa i doktora Kościoła.; w środę Uroczystość NMP Królowej Polski: w czwartek wspomnienie św. Floriana męczennika Patrona strażaków; w sobotę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
5. 2 maja – Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag na naszych posesjach.
6. 3 Maja – Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Msze św. zostaną odprawione w następujących godzinach: w kościele parafialnym o godzinie 09.00 i 18.30. W kościołach filialnych wg porządku niedzielnego.
7. W I piątek okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 16.00.
8. W tym tygodniu I sobota miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 8.00.
9. Za tydzień w niedzielę 7 maja o godz. 10.30 Msza św. w intencji Strażaków Gminy Żmigród. Serdecznie zapraszamy wszystkich strażaków wraz z rodzinami.
10. Już dziś serdecznie zapraszamy 16 maja o godzinie 13.00 na Mszę św. dziękczynną z prośbą o błogosławieństwo dla naszego Miasta i jego mieszkańców z okazji 770 lecia nadania praw miejskich. Bezpośrednio po Mszy św. koncert w wykonaniu chórów naszego Magnificat i chóru Cantate Deo.
11. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.
Znajdziemy tam również Pismo Święte i inne rzeczy które mogą stać się pięknym prezentem dla dziecka na I Komunię świętą. przy wyjściu z kościoła.
12. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek.
13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ludwika Kwasigroch, śp. Czesławę Popielas, śp. Marka Ignatowicz, śp. Władysława Kupis. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

23.04.2023r. – III NIEDZIELA Wielkanocna

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna XV Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie uwagi wiernych na moc Słowa Bożego, które może stać się drogowskazem na drodze
chrześcijańskiego życia. Przypominamy, że wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać
odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (El 50).

2. W poniedziałek 24.04 obchodzimy w Kościele Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek 25.05 święto św. Marka
Ewangelisty, a w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

3. W czwartek 27 dnia miesiąca serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 na nowennę przed 200 rocznicą objawień Cudownego Medalika.

4. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach z naszej parafii, którzy pod duchowym kierownictwem ks. Jerzego Tyraka CM w dniu dzisiejszym wyruszą na pielgrzymi szlak po Ziemi Świętej.

5. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy, by nieodpłatnie wziąć do domu gazety znajdujące się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresę Szczęsną, śp. Piotra Ponyło, śp. Małgorzatę Duda, śp. Krzysztofa Netwinko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16.04.04.2023r.

1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest również świętem patronalnym Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Jest to okazja by podziękować tym parafianom, którzy przez cały rok niosą miłosierdzie drugiemu człowiekowi na różne sposoby. Niech Pan Jezus wynagrodzi wam wszelkie zaangażowanie i trud.
Dziś po każdej Mszy św. modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy, by o godzinie 15.00 tam gdzie będziemy zatrzymać się na chwilę i rozważać tajemnicę męki i śmierci Pana Jezusa. Godzina 15.00 zwana godziną Miłosierdzia to czas śmierci Pana Jezusa, trzecia po południu, jest czasem uprzywilejowanym w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. W tej godzinie stajemy w duchu pod krzyżem Chrystusa, by dla zasług Jego męki błagać o miłosierdzie dla siebie i świata. O trzeciej godzinie – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny – błagaj Mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego (Dz. 1320). Trzeba tutaj od razu wyjaśnić, że nie chodzi o godzinę zegarową (60 minut), ale o moment konania Jezusa na krzyżu, czyli o modlitwę o godzinie trzeciej po południu.
2. Za tydzień trzecia niedziela wielkanocna, która przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna jednocześnie Tydzień Biblijny. Celem inicjatywy, która w Kościele polskim zapoczątkowana została w 2009 roku, jest zwrócenie uwagi wiernych na moc Słowa Bożego, które może stać się drogowskazem na drodze chrześcijańskiego życia. Z tej racji pragniemy spotkać się 22 kwietnia 2023 roku na Święcie Biblii! W auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu wysłuchamy refleksji na temat tego, jak nie czytać Biblii na własną zgubę oraz świadectw osób, które doświadczyły diametralnej przemiany życia między innymi dzięki lekturze Biblii.
3. Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 22 dnia miesiąca do kościoła w Bychowie na godz. 17.00 na Mszę św. i nabożeństwo przy relikwiach ku czci św. Jana Pawła II.
4. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy by nieodpłatnie wziąć do domu gazety znajdujące się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
5. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych parafiankę, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Wiesławę Woźniak.

niedziela Zmartwychwstania Pańskiego- 9.04.2023R.

1. Do życzeń dołączamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali Liturgię Wielkiego Tygodnia: Księżom za posługę w konfesjonale i celebracje liturgii. Siostrze Elżbiecie i ks. Jerzemu oraz ministrantom seniorom p. Pawłowi Błaszkowskiemu i p. Andrzejowi Kozakiewiczowi za przygotowanie ciemnicy i Grobu
Pańskiego. Wszystkim, którzy zadbali o czystość w naszej świątyni począwszy od s. Elżbiety, pani Iwony i Oliwiera i innym którzy włączyli się w sprzątanie. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza wraz z opiekunem ks. Jerzym, – Ministrantom Seniorom. Dziękuję za wieloraką pomoc Kacprowi Piertasowi. Podziękowania kieruję w stronę pani Agnieszki i chóru parafialnego Magnificat za prowadzenie śpiewów podczas liturgii kolejnych dni Triduum. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” harcerzom, którzy trzymali wartę przy Grobie Pańskim i wszystkim grupom parafialnym. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelką życzliwość, jakiej doświadczamy na co dzień. Jako wspólnota księży dziękujemy za wszelkie życzenia wypowiedziane i nadesłane z okazji Świąt Wielkanocnych.
Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kaplice i liturgię Triduum Paschalnego w kościołach filialnych.

2. Msze św. w dniu dzisiejszym jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30.

3. Jutro, 10.04 drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w kościele parafialnym i kościołach filialnych wg porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

4. W przyszłą niedzielę, 16.04. obchodzimy w Kościele Święto Bożego Miłosierdzia.

5. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego w minionym tygodniu Waldemara Rudzkiego, a także przedstawicieli naszego Państwa, którzy przed 13 laty – 10 kwietnia zginęli w lotniczej katastrofie pod Smoleńskiem.

niedziela – 2.04.2023R.

1. W miniony piątek miała miejsce Parafialna Droga Krzyżowa. Składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i przygotowanie Misterium oraz czuwania ks.
Jerzemu ze służba liturgiczną, ks. Grzegorzowi wraz z młodzieżą, zespołowi Adonai i chórowi Magnificat, oraz wszystkim przedstawicielom grup działających przy naszej
parafii.

2. W dniu wczorajszym na Mszy św. o godz. 16.00 ponad 100 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania z rąk ks. dr Adama Łuźniaka Wikariusza Generalnego
biskupa wrocławskiego. Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości. Katechetom pani Monice i ks. Grzegorzowi, siostrze Elżbiecie oraz
rodzicom którzy wysprzątali i przyozdobili świątynię.

3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, którego centralnym czasem jest Triduum Paschalne.

4. Bardzo dziękujemy Paniom z Borzęcina za wykonanie palmy, która ozdabia dzisiaj naszą świątynię przy ołtarzu.

5. Ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego można złożyć do skarbony w kaplicy Krzyża św.

6. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy wyłożony jest kosz na dary żywnościowe za które gorąco dziękujemy. Pozostało jeszcze kilka świec „Caritas” na stół wielkanocny.
Można je nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

7. Spowiedź święta w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz. 17.30 do 18.30. Natomiast na Filiach w Borku, Borzęcinie i Kliszkowicach w poniedziałek o godz. 19.30, a w Bychowie we wtorek o godz. 19.30.

8. Osoby chore i w podeszłym wieku, które nie wychodzą już z domów, a pragnące przystąpić do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej prosimy zgłaszać do środy w zakrystii. Chorych odwiedzimy w Wielki Piątek od godziny 9.00.

9. Wielki Czwartek, to dzień szczególnej wdzięczności Chrystusowi za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej zapraszamy na
godz. 19.00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00. Nabożeństwa Triduum Paschalnego w kościołach filialnych Borzęcinie i Bychowie i Kliszkowicach o godz. 17.00.

10. W Wielki Piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00 – 18.30, oraz po liturgii do godz. 22.00. od godz. 8.00 adorację prowadzi Apostolat Maryjny, 10.00
– Koło Przyjaciół Radia Maryja, 11.00 – Eucharystyczny Ruch Młodych, 12.00 – Dzieci Maryi, 13.00 – Żywy Różaniec, 15.00 – Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia
Bożego, o godz. 19.00 Misterium Męki Pańskiej. O godz. 21.00 – adoracja młodzieży. W tym dniu w całym Kościele nie sprawuje się Eucharystii, a Komunia św. jest
udzielana tylko podczas wieczornego nabożeństwa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

11. W Wielką Sobotę, adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00 – 15.00. W godz. 10.00 – 15.00 święcenie pokarmów w kościele parafialnym. Święcenie pokarmów odbywać się będzie co pół godziny. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych na wioskach odbywać się będzie: W Marzęcinie – 10.15, w Borzęcinie – 10.30, Grądzik i Bychowo – 11.00, Węglewo – 11.15, Kliszkowice Małe i Borki – 11.30, Kliszkowice Duże – 11.45, Żmigródek – 12.00. Wszystkie ofiary złożone przy okazji święcenia pokarmów  wielkanocnych przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych naszej parafialnej świątyni. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Na godzinę 19.00 zapraszamy na Mszę św. Wigilii Paschalnej. Uczestników wieczornej liturgii prosimy o przyniesienie ze sobą świec na obrzęd odnowienia przyrzeczeń Chrztu św. W godzinach od 15.00 do 18.00 ze względu na przygotowanie kościoła do Świąt Wielkanocnych kościół będzie zamknięty.

12. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, w przyszłą niedzielę, o godz. 6.00 w Żmigrodzie i Bychowie Msza św. Procesja rezurekcyjna wokół kościoła a po niej Msza
św. Liturgiczną Służbę Ołtarza i grupy parafialne prosimy o przygotowanie procesji. Pozostałe Msze św. w tym dniu w Żmigrodzie o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. W
kościołach filialnych Msze św. wg porządku niedzielnego.

13. W poniedziałek wielkanocny Msze św. w kościołach kaplicach filialnych jak w każdą niedzielę.

14. Na stoisku parafialnym można nabyć, literaturę religijną oraz prasę katolicką.

15. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych śp. Wandę Bankiewicz; śp. Jana Jędra i śp. Helenę Radziszewską. Wieczny odpoczynek…

niedziela – 26.03.2023R.

1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Rekolekcjonistów ks. Tadeusza Ristaua CM duszpasterza z parafii Świętego Krzyża w Warszawie, który będzie głosił rekolekcje dla
dorosłych oraz ks. Łukasza Radomskiego wikariusza z parafii w Prusicach, który poprowadzi rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Szczegółowy program znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej.

2. (Program rekolekcji szczegółowy na osobnej karcie.)

3. W tym tygodniu ze względu na rekolekcje i spowiedzi w dekanacie Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.45.

5. Młodzież i dorosłych zapraszamy w najbliższy piątek (31 marca) o godz. 19.15 na Parafialną Drogę Krzyżową, która zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu. Temat rozważań brzmi: „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Nabożeństwo przygotowały i poprowadzą grupy parafialne wraz z księdzem Jerzym i księdzem Grzegorzem. Oprawa muzyczna – grupa Adonai i chór Magnificat. Tego dnia nie będzie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17.45.
Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszej świątyni parafialnej śpiewamy trzy razy: przed Mszą św.: o godz. 8.40, o godz. 11.40 i o godz. 18.00.

6. Dziękujemy za dary dla potrzebujących składane każdego dnia do koszy przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świecę, ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym w ramach akcji Caritas. Postarajmy się, by nie zabrakło na naszych stołach tego symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego.

7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony po prawej stronie na ścianie za kratą w kaplicy Krzyża świętego.

8. W najbliższą sobotę na Mszy w. o godz. 16.00 z rąk wikariusza generalnego ks. Adama Łuźniaka ok. 100 młodych ludzi klas ósmych przyjmie sakrament bierzmowania. Polecamy ich Waszym modlitwom podczas rekolekcji.

9. W niedzielę 2 kwietnia w 23 rocznicę śmierci Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy do Bychowa na Papieską Drogę Krzyżową, która rozpocznie się o godzinie 20.00.

10. Na stoisku parafialnym polecamy, prasę katolicką, książki, kartki świąteczne, palmy, figurki Zmartwychwstałego Chrystusa oraz baranki i ozdoby wielkanocne.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłego + śp. Stanisława Natoniewskiego. Wieczny odpoczynek…